Posloucháte na svém telefonu či tabletu hudbu a hledáte program, který vám poskytne co nejvíce funkcí, komfort a různá vylepšení, či naopak jednoduchou aplikaci se základními funkcemi? V minulém kole redaktoři našeho serveru doporučili čtyři aplikace, což bylo očividně málo, neboť čtenáři doplnili dalších 15 přehrávačů. Celkem tak můžete vybírat z bezmála dvacítky hudebních aplikací.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

Nejprve v redakci vyhlásíme téma pro další kolo cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři pak mají týden na to, aby doporučili své oblíbené aplikace.

Po uzávěrce připravujeme článek, vycházející z redakčních nominací. Na přípravu máme maximálně sedm dnů.

Protože si uvědomujeme, že redakčními nominacemi jen výjimečně pokryjeme celé spektrum aplikací, dáváme na konci článku slovo našim čtenářům. Ti mohou prostřednictvím formuláře doporučit programy, jež v redakčním výběru chybí. Formulář je k dispozici týden po vydání článku.

Po uzávěrce začínáme připravovat článek Čtenáři doporučují. Na jeho zpracování máme opět sedm dnů.

V okamžiku, kdy vychází článek Čtenáři doporučují, vyhlašujeme v redakci téma dalšího kola a celý koloběh začíná znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

Podle počtu nominací; více nominací = lépe, v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe, v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe, v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Redaktoři našeho portálu před dvěma týdny doporučili tyto čtyři aplikace:

Spotify odřízl užitečnou funkci a uživatelé oprávněně zuří čtení: 2 minuty ( uložit na později ) čtení: 2 min. uloženo uložit na později 2 min. uloženo

Nutno podotknout, že čtenáři seznam řádně rozšířili – během týdne jsme obdrželi 21 doporučení celkem sedmnácti aplikací. Dvě jsme ale museli vyřadit, neboť se objevily již v redakčním kole, takže nakonec přinášíme přehled, čítající patnáct položek.

Na prvních čtyřech místech tohoto kola SvětAndroida doporučuje se sešly aplikace, které nominovali dva čtenáři. Díky skvělému hodnocení v Obchodě Play si pomyslnou zlatou medaili odnáší Omich Player. Prvním nominujícím je v tomto případě Hoskin55, který napsal: “Hledal jsem dlouho nějaký rychlý a přehledný přehrávač, až jsem narazil na tento, je zdarma, bez reklamy, rychlý, přehledný. A nastavitelný, hlavně možnost nastavit si jako pozadí přehrávače tapetu se mi líbí. A v případě že máte pouze 512 MB RAM, tak lze mít puštěný tento přehrávač a zároveň Ingress. U ostatních přehrávačů jako Jet nebo Player Pro, mají tendenci se ukončovat kvůli paměti.” Nominaci doplňuje Luke: “Dlouho jsem hledal přehrávač hudby, který by mi vyhovoval, nakonec jsem skončil u něj.”

Autoři popisují své dílko jako minimalistický hudební přehrávač pro Android 4 a vyšší, který pro přehrávání používá systémové knihovny, takže seznam podporovaných formátů se může lišit v závislosti na zařízení. Jako zásadní vlastnosti jmenují:

Filtrování podle interpretů, alb, žánrů.

Playlisty (můžete také kopírovat playlisty z některých jiných přehrávačů).

Přehrávání hudby ze složek v systému souborů.

Ovládání přehrávání ze zámku obrazovky, oznámení a widgetu.

Ekvalizér.

Přizpůsobitelné rozhraní.

Omich Player dosud zaznamenal přes deset tisíc instalací a může se pochlubit známkou 4,6. Pouhých 349 KB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Druhá příčka náleží službě Spotify, kterou vám představí david8: “Není to přehrávač v pravém slova smyslu, je to streamovací služba. Ale opravdu to stojí za to. Narozdíl od konkurence má relativně málo omezený režim zdarma a můžete ho používat, jak dlouho chcete. Předplatné stojí kolem 170 Kč měsíčně a za to budete mít offline přehrávání, odstraní se reklamy, dostanete vyšší kvalitu zvuku, skvělou funkci Spotify Connect, kterou ovládáte přehrávání hudby z jiných zařízení, a další. Co se týče hudebního katalogu, myslím si, že není daleko k dokonalosti.” Druhým nominujícím je kubisczz: “Hudební přístup odkudkoliv. Obrovský výběr za směšný měsíční poplatek. Sledováni playlistů, které už vytvořil někdo před vámi. Možnost sledování poslechu přátel.”

Aplikace tedy nabízí poslech streamované hudby kdykoli a kdekoli. Uživatel může poslouchat skladby vybraného umělce, alba, nebo si vytvořit vlastní seznam oblíbených písniček. K dispozici jsou také playlisty pro různé nálady. Ve verzi zdarma můžete poslouchat písničky online, v placené pak je možné stahovat hudbu pro offline poslech, vychutnat si lepší kvalitu zvuku a zbavit se reklam.

YouTube Music přebírá další šikovnou funkci z Hudba Play čtení: 1 minuta ( uložit na později ) čtení: 1 min. uloženo uložit na později 1 min. uloženo

Aplikaci Spotify Music pro Android si stáhlo více než deset milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,5.

Spotify: Music and Podcasts Spotify AB

Stupně vítězů si vydobyla také značka jetAudio, známá i ze světa počítačů. Jedním z jejích zastánců je Cleric: “Pro mne je to nepostradatelná aplikace již od prvního použití na počítači. Dokáže přehrávat všemožné formáty písní, od jednoduchých a až po kvalitní formát Další velkou výhodou je vyhledávání ve složkách, plus jednoduché a intuitivní ovládání z této aplikace dělá dobrého společníka na cesty.” Jako další je tu jenda a jeho argumenty: “Kdysi jsem koupil za 30kč ve slevě a od té doby používám jen ten. Umí přehrávat ze složek, nepadá a má celkem zajímavé funkce v ekvalizéru. Neutrální (nepřeplácané) rozhraní a widgety. Mínus je widget zamykací obrazovky, který má rezervy v kompatibilitě.”

JetAudio Android Music Player

V Obchodě Play je jako jedna ze zásadních vlastností jmenován desetipásmový ekvalizér a různé zvukové efekty. Aplikace si poradí s formáty mp3, ogg, flac, m4a, mpc, tta, wv, ape, mod, spx, wma a několika dalšími. Přehrávání lze vylepšit efekty a vylepšeními, jako je iluze prostorového zvuku či zdůraznění basů. K dispozici je také nastavení rychlosti přehrávání, prolínání skladeb a další “vychytávky.”

Základní verze nabízí stejné funkce jako placená Plus, obsahuje ale reklamy a chybí jí některé funkce. V plné verzi se můžete těšit například na editor tagů, dvacetipásmový ekvalizér, řadu widgetů na domovskou i odemykací obrazovku, rozšířenou podporu oznámení a další funkce.

jetAudio Music Player má na svém kontě více než milion stažení a průměrnou známku 4,4. 16 MB velkou aplikaci lze instalovat na Android 2.3.3 a novější.

jetAudio HD Music Player Team Jet

Shuttle Music Player je poslední aplikací dnešního dílu SvětAndroida doporučuje, kterou nominoval více než jeden čtenář. Jako prvnímu dáváme slovo mikisovi: “Splňuje vše, co od přehrávače hudby v mobilu vyžaduji. Umožňuje přehrávaní složek nebo z knihovny, vytváření vlastních playlistů, zabírá málo paměti, zvuk je výborný s možností úpravy ekvalizérem, umožňuje úpravu ID3 tagů, za 20kč plus verze, je na to co přehrávač umí vlastně zdarma. Někomu by snad mohla vadit chybějící čeština, ale věřím, že v některé z budoucích verzí se určitě objeví. Pro mě jednička!”

Druhým nominujícím je Rested: “Nejlepší přehrávač hudby pro Android, zkoušel jsem Apollo, PowerAMP a další, nic se ale nevyrovná Shuttle. Skvělý design, jednoduché ovládání, přehledná knihovna, placená verze za dolar umí přehrávat i po složkách. Autor aplikace aktivně odpovídá uživatelům a přidává nové funkce.”

Dalších 5 tipů, kde sehnat TOP (nejen živé) tapety na mobil čtení: 3 minuty ( uložit na později ) čtení: 3 min. uloženo uložit na později 3 min. uloženo

Vývojáři na prvním místě vyzdvihují intuitivní prostředí aplikace, její “lehké” provedení a výkon. Jako důležité vlastnosti pak zmiňují:

6pásmový ekvalizér s možností zdůraznění basů.

Přehrávání bez přestávek.

Podpora textů – jak vložených, tak on-line přes MusixMatch.

Automatické stahování obalů alb.

Mnoho nastavení grafického kabátku, včetně světlého a tmavého režimu.

Automatické vypnutí.

Přizpůsobitelné widgety.

Podpora scrobblování přes

Pokud si pořídíte placenou verzi, dostanete navíc podporu editace ID3 tagů, procházení složek, vysílání přes ChromeCast a další grafické motivy.

Shuttle Music Player for Android Review

Shuttle Music Player si stáhlo přes půl milionu uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,3. 4,8 MB velký balíček je možné použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3 a vyšším.

Shuttle Music Player SimpleCity

Z aplikací nominovaných jedním čtenářem se nejvýše vyšvihl n7player, a to nejen díky skvělému hodnocení, ale též kvůli velkému počtu známkujících uživatelů. Náš čtenář R4d3cK říká: “Podle mě naprosto nejlepší grafické rozhraní, v přehlednosti, přecházení z alba do alba a celkově co do vzhledu se mu nemá šanci nikdo vyrovnat. Dva druhy ekvalizérů, sleep timer, lock screen, témata, výběr složek pro písničky, tagování písniček/alb… Nemám co vytknout.”

V Obchodě Play autoři kladou důraz na inovativní uživatelské rozhraní a podání zvuku. Součástí je pokročilý desetipásmový ekvalizér s podporou zdůraznění basů a výšek, 3D efekty a dalšími funkcemi. Aplikace přehraje písně ve formátech mp3, mp4, m4a, ogg, wav, 3gp, mid, xmf, ogg, mkv, flac a aac. Z dalších funkcí jmenujme:

Přehrávání hudby v běžném nebo náhodném pořadí, možnost opakování.

Změna vyvážení kanálů (vlevo-vpravo).

Uložení a obnovení pozice přehrávání.

Přehrávání písně bez přerušení (režim bez mezer).

Úprava vzhledu díky mnoha dostupným skinům a motivům (s trochou dovednosti si dokonce můžete vytvořit svůj vlastní).

Stahování obrázků alb.

Úpravy tagů (pro všechny podporované formáty).

Procházení knihovny podle interpretů, alb, skladeb, žánrů, seznamů skladeb a složek.

n7player 2.0 Official Video

n7player si nainstalovalo více než pět milionů uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,5. Aplikaci lze instalovat na Android 2.2 a novější. Za spokojené uživatele citujme komentář Tomáše Pěnky: “Velice mi vyhovuje, líbí se mi funkce pinch zoom pro zobrazení obrázku alb a tagy nejčastějších hudebních žánru… Doporučuji.”

Také AIMP má v Obchodě Play velmi vysoké hodnocení. Nominoval ho Marek, který jen stroze napsal: “Protože verze na PC je skvělá a věřím, že vývojáři zapracují a zdokonalí jí jako AIMP3 na PC :)” V Obchodě Play je na prvním místě zdůrazňují, že se jedná teprve o ranou testovací verzi, která může obsahovat chyby. Aplikace podporuje formáty ape, mpga, mp3, wav, ogg, umx, mod, mo3, it, s3m, mtm, xm, aac, flac, mp4, m4a, m4b, mpc, wv a opus. Z dalších funkcí a vlastností jmenujme:

Osmipásmový ekvalizér.

Automatická detekce tagů.

Podpora obalů alb.

Možnost přidání souborů/složek do seznamu skladeb.

Možnost rychle přidat veškerou hudbu z paměťové karty.

Možnost řadit soubory do playlistů.

Vyhledávání a filtrování.

Schopnost fyzicky odstranit soubor.

Možnost opakování seznamu skladeb/opakování jedné skladby/opakování playlistu.

Sekvenční/náhodné přehrávání skladeb.

Přehrávání hudby ze správců souborů.

Ovládání ze sluchátek.

Podpora odemykací obrazovky.

Widget na plochu a odemykací obrazovku.

AIMP si dosud stáhl více než milion uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,5. Balíček velký 2,6 MB můžete použít na zařízeních s Androidem verze 2.3 a vyšší. Spokojené uživatele zastupuje Filip Hladík, který ke svému hodnocení pěti hvězdičkami napsal: “Konečně někdo přemýšlel! První a zatím asi jediný přehrávač, který dělá přesně to, co chci. Žádné automatické přidávání všech médií z celého telefonu. Používám už hodně dlouho i na desktopu.”

Jupí! Neplacené YouTube Music dostává tu nejžádanější funkci čtení: 2 minuty ( uložit na později ) čtení: 2 min. uloženo uložit na později 2 min. uloženo

Dalším přehrávačem dnešního přehledu je MortPlayer Music. Martin o své oblíbené aplikaci napsal: “Nejdůležitější pro mne je, že umí zobrazit hudbu ve složkách přesně tak, jak ji mám uloženou v telefonu nebo na paměťové kartě, na což dnes spousta přehrávačů kašle. Mám totiž spoustu hudby bez ID3 tagů (např. DJ sety stažené z webu) a jsem rád, že to mám jakžtakž roztříděno ve složkách podle žánrů. Dále se mi líbí hlavně výběr z několika widgetů, možnost nastavení barvy a ovládacích prvků UI a přítomnost ekvalizéru. Používám již přes rok a jsem plně spokojen.”

Jedná se o přehrávač, který namísto práce s knihovnami preferuje přístup k souborům tradičním způsobem. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

Nastavitelný hlavní adresář (například všechny soubory v /sdcard/music).

Podpora playlistů ve formátech m3u, m3u8, pls a asx.

Ignoruje

Podporuje ID3 tagy.

Zobrazuje obrázky alba.

Poradí si s formáty MP3, Ogg Vorbis, M4A, 3GP, MIDI a Wave.

Možnost nastavit pořadí skladeb pro každou složku.

Náhodné přehrávání a režimy opakování (aktuální píseň, opakování složky, náhodné přehrávání souborů ve, zamíchat všechny soubory, …).

Podpora ovládání tlačítky na sluchátkách a skrze chytré hodinky.

Automatická pauza při odpojení a pokračování po připojení sluchátek.

Režim spánku.

Ovládání gesty.

Volitelné pozadí (barevný motiv, vlastní obrazy nebo tapety, včetně živých).

Odstranění a posílání souborů.

Podporuje scrobblování přes ScrobbleDroid a

Podporuje ekvalizér, zvýraznění basů, a přehození levého a pravého kanálu.

MortPlayer Music si nainstalovalo přes milion uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,5. Spokojená uživatelka Alena Svobodová napsala ke svému hodnocení: “Výborná aplikace na přehrávání, jednoduchá, funkční s možností dalšího nastavení. Bezvadná je možnost výběru složek pro přehrávání. Doporučuji.”

MusiXmatch nominoval Matěj Weber, který jen stručně napsal: “Aplikace kromě přehrávání má vlastní ekvalizér a dokáže najít texty ke většině i českých písniček.” Jedná se o aplikaci, která se snaží zaujmout především podporou textů písní, které zobrazuje synchronizovaně s hudbou. K vylepšení zvuku lze použít ekvalizér, program funguje také jako scrobbler a přehrávač internetových rádií. Příjemným kladem je podpora formátů ALAC/FLAC.

Další vlastnosti:

Podpora Android Wear (i scrobblování ze služeb Hudba Google Play a Spotify).

Nové uživatelské rozhraní s plynulými přechody a hladkými animacemi.

Podpora přehrávání ze Spotify, Deezer, RDIO, Rhapshody a dalších.

Podpora přenosu hudby a textů do televizoru skrze Chromecast.

Rychlé rozpoznání hudby z televize či rádie skrze MusicID.

Hledání textu písní, jména interpreta nebo názvu skladby.

Možnost zazpívat si karaoke “odebráním” hlasové linky.

Musixmatch New Android 4.0

musixmatch Music Player Lyrics si stáhlo více než deset milionů uživatelů a jeho známka je 4,4. Aplikaci je možné používat na telefonech a tabletech s Androidem 2.3 a novějším. Mezi spokojené uživatele patří Aleš Podešva, který program komentoval: “Používám hlavně na identifikaci a texty. Pro poslech jsem zvyklý na winamp a VLC. Nikde jsem ale nenašel verzi bez reklam. Za tuto vymoženost bych byl ochoten zaplatit přiměřenou částku.”

Podrobnou recenzi této aplikace jsme přinesli včera ve článku MusiXmatch: přehrávač, který ukáže text písně, aneb Zazpívejte si karaoke!.

Musixmatch - Lyrics for your music Musixmatch

Dostali jsme se za polovinu nominací a čeká na nás Folder Player. Předáváme slovo čtenáři, který se podepsal jako brm, aby vám zdůvodnil svou nominaci: “Ako už názov prezrádza, aplikácia prehrá všetky pesničky vo vybranom priečinku v mobile alebo SD karte – vrátane všetkých vnorených priečinkov. S aplikáciou nezískate žiadny editor tagov, žiadne zálohovanie, cloud, sťahovanie textov alebo obrázkov albumov. Ak toto všetko považujete za zbytočné a radi si svoju hudbu organizujete nie podľa tagov, ale do priečinkov, je to prehrávač pre Vás. Navyše má celkom pekný dizajn a hlavne je komplet zadarmo a bez otravných reklám.”

Jsou dva nové způsoby, jak v mobilu ovládat hudbu na YouTube čtení: 2 minuty ( uložit na později ) čtení: 2 min. uloženo uložit na později 2 min. uloženo

Tento přehrávač je primárně zaměřen na uživatele, kteří spíše než režim knihovny ocení práci se složkami. Je možné procházet a přehrávat jednotlivé soubory, složky, nebo celý strom složek. Jedná se o minimalistickou ale silnou aplikaci, podporující formáty MP3, FLAC, WAV, AAC, WMA a další.

Mezi vlastnosti patří:

Integrace se sluchátky Bluetooth (případně s handsfree v autě).

Integrace s

Pauza při hovorech a pokynech navigace.

Sekvenční a náhodné přehrávání.

Široké možnosti nastavení.

Ekvalizér.

Přeskočení skladby dvojím stisknutím tlačítka náhlavní soupravy/sluchátek.

Vyhledávání (Android 4+).

FolderPlayer Demo

O úspěchu tohoto konceptu svědčí více než půl milionu stažení a známka 4,3. Výstižně Folder Player popsal ve svém hodnocení Iwo Mila: “Pokud chcete přehrávat složky je to dokonalý program, dnes už toto umí i jiné přehrávače, ale já tento objevil v době, kdy uměly ostatní přehrávat jen podle ID tagů, nicméně pokud chcete jednoduchý přehrávač na složky s hudbou, tento je opravdu povedený, dělá přesně to na co je určen a nemotá do toho další funkce, které nepotřebuji.”

Pokračujeme dál – Zplayer nominoval bazik: Zvukově nejlépe hrající přehrávač. Na rozdíl od Powerampu nemá redukovanou maximální hlasitost a zvukový projev se na maximální hlasitost nemění. Design aplikace je luxus. Ukázková plynulost scrolování a všeho ostatního. Ovládací prvky na zamykací obrazovce. Jednoduše nejlépe hrající přehrávač, který je na stejné nebo lepší zvukové úrovni než Neutron Music Player, který má hrozné UI.”

Aplikace bude vyhovovat především těm uživatelům, kterým se spíše než rozhraní Holo či Material líbí vzhled alá Metro. Pojďme se podívat na výčet funkcí:

Hudební funkce – přehrávač multimediálních souborů, historie poslechnutých skladeb, automaticky generované seznamy nejhranějších, oblíbených a nedávno přidaných písní. Podpora metadat (recenze alb, biografie interpretů, hledání podobných umělci a alb), hudební týdenní trendy (nejlepší umělci, písně, alba).

Podpora scrobblování přes

Podpora podcastů.

Podpora více jazyků – angličtina, holandština, francouzština, španělština, finština, italština, ruština, turečtina, polština, hebrejština a portugalština.

Editor ID3 tagů pro jednotlivé soubory, alba, …

Zvukové efekty – ekvalizér s možností uložení a správy profilů, funkcí zvýraznění basů a automatickým nastavením s ohledem na žánr.

ZPlayer 3.8 Demo

Zplayer zaznamenal přes sto tisíc stažení a jeho známka je 4,2. 3,3 MB velkou aplikaci můžete instalovat na Android 2.3 a vyšší. Jeden ze spokojených uživatelů napsal: “V poslední době zkouším kde jaký přehrávač, a musím říct, že tento patří mezi TOP. Jednoduchý, přehledný WP7 styl :-) , přehrává video, má v sobě rádio a jiné užitečné věci. Zatím spokojenost.”

The app was not found in the store. :-( Go to store Google websearch

Vstupujeme do poslední třetiny, kde na nás čeká čtenář Steedr, který doporučil LPIN PLAYER: “Jednoduchý přehrávač, na který jsem narazil náhodou, když jsem hledal nějakou alternativu. Co se mi na něm moc líbí je možnost zobrazení textu písničky (lyrics), což se občas hodí. Jinak samotný přehrávač není zrovna nějak rozsáhlý, jednoduché nastavení, ekvalizér, oblíbené písničky atd. Tenhle přehrávač je dobrý pro ty, co nejsou nějak náročný na vzhled a jde jim jen o funkčnost.”

Autoři popisují své dílko jako “emocionální hudební přehrávač” a coby klíčové vlastnosti prezentují:

Ovládání gesty.

Režimu na šířku.

Podpora složek, alb a oblíbených položek.

Widget o velikosti 4×2 na domovskou obrazovku.

Ovládání přehrávání přes oznamovací oblast.

Dohledávání obrázků k albům.

Tento program zaznamenal zatím jen přes deset tisíc stažení, ovšem jeho průměrná známka 4,2 vypadá slibně. 1,4 MB velký soubor můžete použít na zařízeních s Androidem 2.2 a vyšším.

Nahlédněte: V Android Auto se chystá zásadní změna vzhledu čtení: 2 minuty ( uložit na později ) čtení: 2 min. uloženo uložit na později 2 min. uloženo

LPIN PLAYER ManDuTim

Jako další dostává slovo Lubošák, který je očividně přesvědčen o svém výběru: “Po mém vyzkoušení snad desítky přehrávačů, myslím, že je to nejlepší hudební přehrávač. Úžasný zvuk, spousta nastavení, ekvalizér, dle mého názoru i povedený vzhled. I když stojí trošku více, lze jen doporučit.”

Aplikace je doslova našlapaná funkcemi a možnostmi, takže v tomto případě můžeme směle tvrdit, že jde o profesionální hudební přehrávač se 32bitovým a 64bitovým jádrem, které údajně poskytuje nejlepší možnou kvalitu zvuku na zařízeních se systémem Android. I zde si můžete vylepšit podání zvuku ekvalizérem a pomocí zvukových efektů. Neutron zvládne přehrávat hudbu téměř z jakéhokoli zdroje, včetně síťových zařízení se SMB/CIFS nebo podporou UPnP/DLNA.

Ze skutečně široké palety funkcí, možností, schopností a vlastností vyberme alespoň některé:

32/64bitové jádro pro přehrávání zvuku.

Dekódování a zpracování zvuku nezávislé na operačním systému.

Podporované formáty: MP1, MP2, MP3, OGG (Vorbis), FLAC, WMA, WMA (16-bit), AC3, AAC, M4A, M4B, M4R, MP4, 3GP, 3G2, MOV, ALAC, APE, WV, MPC , WAV, AU, AIFF, MPG/MPEG, AVI, iTunes/Windows Media (non DRM), OPUS.

Seznamy skladeb ve formátech: CUE, M3U, PLS, ASX, RAM, XSPF a WPL.

Podpora souborů se slovy LRC.

Streaming zvuku (internetová rádia; podporuje metadata).

Schopnost přehrávání ze síťových zdrojů (NAS, PC, …) přes SMB/CIFS, FTP serveru ,UPnP/DLNA kompatibilních zařízení.

Čtyřpásmový parametrický ekvalizér.

Různé úpravy a vylepšení zvuku.

Nastavení rychlosti přehrávání a korekce.

Přehrávání bez slyšitelných mezer.

Vysoce kvalitní převzorkování v reálném čase.

Režimy přehrávání: náhodné, smyčka, opakování jedné písně, fronty.

Knihovna podle alba, interpreta, žánru, roku, hodnocení, složky.

Režim práce ve složkách.

Režim hodin, minutky a budíku.

Neutron Music Player byl stažen více než 500 tisíckrát a jeho známka je 4,1. Použít ho můžete na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším. Kvalitu podání zvuku hodnotil například Lukáš Bartošek, který napsal: “Po zvukové stránce o třídu lepší než PowerAmp, škoda jen lagujícího a lehce nepřehledného UI. Zkoušeno na Nexus 4.”

Clean Music Player nominoval Petr Krčmář: “Od hudebního přehrávače očekávám především jednoduchost a schopnost přehrávat hudbu z adresářové struktury. Clean Music Player tohle perfektně splňuje, umí načítat hudbu z adresářů, zobrazuje obaly alb a integruje se do oznamovací oblasti i zamykací obrazovky. Koupil jsem si placenou verzi, která sice nepřináší nic zásadního, ale rád jsem podpořil autora.”

Jde o jednoduchý, rychlý a elegantní přehrávač, pracující se složkami a soubory. Nemusíte tak řešit metadata, neprobíhá neustálé skenování sbírky, ani jiné operace, sloužící k budování a udržování knihovny skladeb. Clean Music kombinuje snadno ovladatelné uživatelské rozhraní s malým množstvím vypiplaných funkcí a smysluplných možností přizpůsobení. K dispozici je skrze nákupy v aplikaci několik dalších funkcí (playlisty, scrobblování, obrázky alb), ale většina uživatelů je spokojena s bezplatnou verzí.

Co aplikace nabídne v bezplatné verzi?

Přehrávání bez mezer, možnost ovládání skrze oznamovací lištu či odemykací obrazovku, ekvalizér a integrace s dalšími aplikacemi.

Přehrávání jedné nebo vybraných skladeb v nekonečné smyčce, náhodné přehrávání.

U dlouhých skladeb nebo audioknih si pamatujte pozici, kde jste přerušili přehrávání.

Automatické ukončení přehrávání po vypršení zadaného času.

Vyhledávání, včetně integrace s Google Now.

V placené verzi pak dostanete navíc:

Pamatujete na legendární Winamp? Zřejmě se chystá něco velkého čtení: 1 minuta ( uložit na později ) čtení: 1 min. uloženo uložit na později 1 min. uloženo

Možnost uložit výběr skladeb jako playlist.

Odeslání názvu a interpreta právě poslouchané skladby na

Podpora obalů alb.

Program má na svém kontě více než půl milionu stažení a průměrnou známku 4,1. Pouhých 189 KB velký instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším. Michal Gruber přesvědčivě tvrdí, že: “Pokud je jednoduchost, nenáročnost na paměť RAM, možnost přehrávání po složkách to co hledáte, pak není lepší volby, než je tento přehrávač.”

Clean Music Player Michael Howell

Apollo

Dostáváme se ke dvěma posledním aplikacím, které z Obchodu Play nestáhnete. Tou první je přehrávač Apollo, jenž je součástí “základní palubní výbavy” alternativní ROM CyanogenMod a mnoha z ní odvozených derivátů. Nominujícím je v tomto případě loleq, který napsal pouze: “Malá, jednoduchá CM apka”

Walkman

Společně s Apollem se na poslední příčce vyhřívá další proprietární řešení – tentokrát z dílny japonského výrobce elektroniky Sony. Aplikaci Walkman doporučuje Will Jachar, který o ní říká: “Parádní výchozí aplikace v mé Z1 Compact. Graficky povedená a přehledná se spoustou funkcí (ekvalizér, tagování písniček) + možnost stažení různých rozšíření, jako například automatické stahování textů k písničkám apod.”

Post a Comment