Autorádia dle značky auta

Přemýšleli jste o pořízení si nového 2DIN autorádia do svého automobilu Ford? Kvalitu a úchvatný vzhled vám nabízí autorádio Xtrons PSF70QSFA-S. Rádio na první pohled zaujme...

Co takhle si každodenní cestu autem okořenit poslechem své oblíbené hudby? S autorádiem A2308KT k tomu máte jedinečnou příležitost. Toto moderní zařízení vám...

Vyladěné 2DIN autorádio Q3225KT s Android 10, které zajisté okouzlí každého majitele automobilů Ford. Vnitřní paměť RAM 2 GB umožňuje plynulé ovládání celého zařízení. To vše je...

Speciální autorádia neboli OEM jsou rozdílné oproti 1DIN a 2DIN autorádií svými rozměry. Tyto rozměry nejsou sjednocené a každý typ autorádia má odlišné rozměry dle daného automobilu. Při výběru takového autorádia odpadá nutnost pořizování si redukčních a vymezovacích rámečků z důvodu toho, že padne do daného typu automobilu.

Nevýhoda je bohužel ta, že pro daný typ automobilu existuje pouze omezený výběr autorádií. Velice rozšířené OEM autorádia spadají do skupiny Volkswagen. Koncern Volkswagen tyto speciální autorádia montuje jak do Volkswagenu samotného, tak také do Seat, Škoda či Audi. Proto výrobci autorádií vymýšlejí a inovují tyto autorádia.

Jak vybrat autorádio

Autorádia se v automobilech již objevují mnoho desítek let. Například předchůdce firmy Blaupunkt v roce 1932 představil první autorádio v Evropě. Pokrok těchto rádií se nepozastavil a vývoj se žene stále kupředu. Objevují se například stále propracovanější funkce, které zpříjemňují řidiči cestování během dlouhých cest.

Díky velké obrazovce některých typů autorádií upoutají pozornost také spolujezdcům, kteří si zdlouhavé cestování zpříjemňují filmem v HD rozlišení. V tomto článku se dozvíte, jak si vybrat autorádio dle svých náročných priorit.

Výběr autorádií naleznete na stránce

1DIN autorádio

1DIN autorádia zná v podstatě každý. Jedná se o rádia, které na první pohled poznáte dle charakteristického úzkého vzhledu. Rozměry těchto rádií dosahují 178 x 50 mm. Tyto rádia disponují omezeným množstvím funkcí oproti 2DIN autorádiím. Nechybí jim ale FM a AM přijímač, se kterým lze najít svou oblíbenou stanici. Dále také obsahují nepostradatelnou funkci RDS (Radio Data System), která zobrazuje název stanice s informacemi o právě vysílající skladbě.

Modernější 1DIN autorádia vlastní také Bluetooth či USB port pro přehrávání skladeb v telefonu či USB flashdisku. Díky velkým nárokům tyto rádia poměrně upadají, jelikož 1DIN velikost je nedostačující a zákazníci hledají autorádio s velkou obrazovkou, která umožňuje například zobrazení pohledu z parkovací kamery.

2DIN autorádio

Mnoho řidičů si v dnešní moderní době našlo zálibu ve 2DIN autorádiích. Jejich normalizovaný rozměr dosahuje úctyhodných rozměrů 178 x 102 mm. Díky možnosti pořízení si redukčních a vymezovacích rámečků si ho můžete pořídit takřka do každého automobilu. S tímto setem se rapidně změní design interiéru každého automobilu.

Obrazovka je dotyková a úhlopříčka se pohybuje kolem 7 palců dle daného typu autorádia. Pro Vaši představu, například mobilní telefony nabízí uhlopříčku okolo 5 až 6 palců. Obrazovka bývá v rozlišení HD či 4K, která oslní každého svou kvalitou při obsluze a při sledování videí.

Funkcí těchto 2DIN rádií je nespočet. Základem každého přístroje je připojení USB flashdisku či propojení se pomocí Bluetooth. Bluetooth umožňuje přehrávat skladby z externího mobilního zařízení, který je nejčastěji chytrý mobilní telefon. Není potřeba mít v automobilu externí Handsfree sadu, jelikož tyto autorádia vlastní zabudovaný mikrofon s funkcí Handsfree. Lze procházet kontakty přímo na obrazovce autorádia či vytáčet nebo zavěšovat hovory. Mnoho řidičů potěší také zabudovaná GPS navigace, která je součástí většiny nabízených autorádií. Tím pádem odpadá nutnost mít na předním skle umístěný mobilní telefon či externí GPS navigaci, která zhoršuje výhled z automobilu.

Pro absenci ovládat svůj mobilní telefon při řízení, 2DIN autorádia umožňují zrcadlit či přímo ovládat mobilní telefon na obrazovce autorádia, díky funkcí MirrorLink, Carplay či Android Auto.

Speciální OEM autorádio dle typu vozidla

Speciální autorádia neboli OEM jsou rozdílné oproti 1DIN a 2DIN autorádií svými rozměry. Tyto rozměry nejsou sjednocené a každý typ autorádia má odlišné rozměry dle daného automobilu. Při výběru takového autorádia odpadá nutnost pořizování si redukčních a vymezovacích rámečků z důvodu toho, že padne do daného typu automobilu.

Nevýhoda je bohužel ta, že pro daný typ automobilu existuje pouze omezený výběr autorádií. Velice rozšířené OEM autorádia spadají do skupiny Volkswagen. Koncern Volkswagen tyto speciální autorádia montuje jak do Volkswagenu samotného, tak také do Seat, Škoda či Audi. Proto výrobci autorádií vymýšlejí a inovují tyto autorádia. Velikosti autorádií dosahují neuvěřitelných rozměrů. Například autorádio Isudar vlastní 9 palcovou obrazovku.

Operační systém

Autorádia se rozdělují dle operačního systému na dvě kategorie. První kategorie jsou autorádia s vlastním operačním systémem. Tyto systémy jsou u každého typu autorádia odlišné a umožňují ovládat pouze omezené množství aplikací. Na druhou stranu jsou tyto vlastní operační systémy uzpůsobené jen na určitý typ autorádia, a proto dražší kategorie autorádií, mají propracovaný operační systém na daný typ autorádia.

Druhou kategorií jsou autorádia s operačním systémem Android. Rádia se chovají podobně jako standardní mobilní telefon. Umožňují stahovat a nahrávat oblíbené aplikace z Google obchodu či populární GPS aplikaci (Waze, Google maps apod). Rádia jsou multi-jazyčné a spotřebitel si na nich může nastavit jazyk, který požaduje. Dále Android autorádia nepostrádají internetové aplikace, jako je například Youtube či Google Chrome. Doporučujeme u Android autorádií mít RAM paměť 2 GB a více pro plynulejší chod.

Připojení

Připojení externích zařízení k autorádiu lze pomocí několika způsobů. Základní a v dnešní době standardní připojení je pomocí USB portu, kterým lze připojit například USB flashdisk, mobilní telefon či jiné zařízení. Autorádio lze také propojit pomocí Bluetooth, která má nespočet využití typu Handsfree, přehrávání skladeb aj.

Pokrokem je také DAB+ anténa, která se jednoduše propojí pomocí USB portu. Další oblíbené připojení je pomocí AUX IN. Za pomocí kabelu Jack-Jack si spárujete svůj mobilní telefon či MP3 přehrávač. Internet v autorádiu lze spustit pomocí Wi-Fi přijímače. Mnoho řidičů využívá funkci Wi-Fi Hotspot, která je dostupná v každém mobilním telefonu.

Poměrnou novinkou ve světě Android autorádií je možnost propojení s autodiagnostikou OBD-II. Na obrazovce autorádia poté přehledně uvidíte reálná jízdní data či diagnostiku závad Vašeho automobilu. Velice oblíbené pro uživatele je sledování aktuální spotřeby, teploty oleje, otáčky motoru, tlak turba, přetížení motoru, tlak nasávaného vzduchu a spoustu dalších užitečných údajů. Autodiagnostika OBD-II lze propojit s autorádiem za pomocí Bluetooth či Wi-Fi. Doporučujeme pro uživatele nainstalovat do autorádia aplikaci Car Scanner ELM OBD2, která je dostupná pro iOS (Apple), Android či Windows operační systémy. Více na

Funkce

Rádia mají mnoho funkcí ke snadnému a bezpečnému používání během jízdy. Můžou obsahovat Wi-Fi přijímač, který je nepostradatelným pomocníkem při propojení autorádia k internetu. Řidič si na svém mobilním zařízení spustí funkci Wi-Fi Hotspot a poté sdílí mobilní internet do autorádia.

Mnoho autorádií má možnost přijímat DAB+ digitální vysílání, která si našla své místo na trhu díky kvalitnímu digitálnímu rozhlasovému vysílání a díky sdílení fotografií z vysílání bez nutnosti připojení k internetu. Mnoho řidičů si již nedokáže představit cestování bez funkcí MirrorLink, Android Auto a Carplay, které umožňují zrcadlit si svůj mobilní telefon na obrazovku autorádia. Funkce umožňují také ovládat mobilní telefon, i když ho máte třeba v kapse.

Více na

Parkování

Ke 2DIN autorádiím a OEM rádiím lze připojit parkovací kameru, která se hodí pro každého, kdo chce mít dokonalý přehled, co se děje za jeho automobilem. To násobně zvyšuje bezpečnost při couvání a snižuje riziko poškození automobilu díky špatně viditelným překážkám. Zapojení parkovací kamery je jednoduché. Standardně se umísťuje nad registrační značku či za zadní okno automobilu. Poté stačí zapojit konektory do autorádia. Při zařazení zpátečky se automaticky aktivuje parkovací kamera a její pohled se zobrazuje na obrazovce autorádia.

Autorádia, autohifi, zesilovače do auta

Autorádia, autohifi, zesilovače do auta

nabízíme autorádia, reproduktory, subwoofery a zesilovače do auta Alpine, Audison, Ground Zero, Hertz, Hifonics, JBL, JVC, Kenwood, Mac Audio, Pioneer a Renegade. Pro dotazy na autorádia, autohifi, reproduktory do auta Vám odpovíme na telefonním čísle 603 487 497 nebo na info emailu. Snažíme se mít celý uvedený sortiment autorádií a autohifi, autozesilovačů a subwoofer v boxu na skladě v kamenné prodejně. V případe nedostupnosti některého autohifi produktu zboží vám nabídneme podobný za zvýhodněnou cenu.

Jaká Autorádia a Autohifi nabízíme?

Autorádia

Autorádia značek Alpine, JVC, Kenwood a Pioneer s kvalitním zvukem a širokým spektrem nastavení zvuku. Autorádia s USB, Bluetooth, nebo s barevným LCD umožňují připojit zesilovač na subwoofer. Instalace autorádií je nyní díky přiložené redukci s iso konektorem velmi jednoduchá.

Autorádia s CD a DVD

V našem sortimentu najdete autorádia od základních modelů různých výrobců, až po špičkové kousky různých vysoce kvalitních značek. Namátkou jde o autorádia Alpine, autorádia Blaupunkt, autorádia Clarion nebo kvalitní autorádia JVC, autorádia Kenwood, Pioneer. Autorádia vám předvedeme v naší kamenné prodejně v Praze 4, a při nákupu jsme schopni veškerá autorádia rychle - na počkání - vyměnit za nové přímo ve vašem voze. V případě složitější montáže (u subwooferu, zesilovačů a podobně) se domluvíme na termínu montáže v naší dílně.

Autorádia se vstupem AUX a USB

Vstup autorádia vám umožní připojit externí zdroj hudby třeba z USB flash disku, iPodu, notebooku nebo jiného přehrávače. Výhodou jsou poměrně malé rozměry a velká kapacita těchto médií. Na běžný USB disk v dnešní době nahrajeme až 16GB dat, což představuje zhruba 22 běžných CD disku. Autorádia s AUX vstupem ci s USB vstupem jsou velmi oblíbená.

Reproduktory a subwoofer do auta

Reproduktory do auta nabízíme ve všech běžných velikostech, ale i reproduktory nestandardních rozměrů. Několik párů reproduktorů do auta si u nás můžete poslechnout. Pro doplnění basu v automobilu si můžete pořídit basový box, nebo basovou tubu. Basové boxy mají reproduktory různých velikostí. Při výběru basového boxu a tuby vám doporučíme dostačující zesilovač a montážní materiál pro zapojení autohifi systému včetně kapacitoru a pojistky v pojistkovém pouzdru. Nejvhodnější autozesilovače pro subwoofery jsou mono nebo dvoukanálové. Pro zapojení celé autohifi sestavy pres externí zesilovač si můžete vybrat i ze čtyř, pěti, ale i šesti kanálových zesilovačů.

Subwoofer do auta

Jedná se o samotný basový reproduktor pro montáž do plata, nebo subwoofer osazený do boxu z MDF materiálu. V nabídce jsou také Aktivní subwoofer boxy s integrovaným zesilovačem.

Když u nás koupíte standartní autorádio máte zdarma výměnu na počkání, nebo složitejší montáže, správné zapojení reproduktoru a zesilovače vás rádi objednáme do naší dílny. Při výměně autorádia tedy nepotřebujete žádné speciální znalosti či dovednosti, vše jsme schopni zajistit za Vás.

Post a Comment