Přenosné reproduktory (51 fotografií): jak vybrat bezdrátový přenosný reproduktor? Hudební reproduktory s osvětlením a displejem, jiné modely

V průběhu let popularita takového zařízení rostla, inženýři přišli s mnoha dalšími způsoby, jak získat přístup k paměti. Technicky nejjednodušším řešením, je jedním z prvních, je zabudování slotu pro paměťovou kartu do minireproduktoru, protože to by vám umožnilo používat zařízení bez ohledu na to, jaký máte telefon a jakou má paměť. Různé modely používaly (a stále jsou relevantní) buď konektory USB nebo sloty pro menší flash disky. Zároveň ne každý považuje obě možnosti za ideálně pohodlné, protože ve skutečnosti musíte spustit samostatný disk a ujistit se, že tam jsou vždy ty nejčerstvější skladby.

S vývojem smartphonů si vývojáři uvědomili, že je stále třeba klást důraz na spárování s mobilními zařízeními., zejména proto, že posledně jmenované rychle předbíhají flash disky, pokud jde o vestavěnou paměť a podporu.

Reproduktory - sleva až 10%

Ať už si chcete doma užívat nerušeného poslechu, vychutnat si sledování filmu s prostorovým zvukem, nebo si pustit hudbu při cvičení, trh vám nabízí nepřeberné množství různých reproduktorů. Jejich význam se liší v závislosti od použití. Zatímco někomu stačí, že je zvuk hlasitý, a na jeho kvalitu příliš nehledí, jiní jsou do audiotechniky schopni investovat více - aby dosáhli dokonale čistého a hlasitého zvuku. U nás nejdete většinu reproduktorů bezdrátových, tedy přenosných, které nabízejí možnost spárování s mobilním telefonem či tabaletem.

Bezdrátové reproduktory

Reproduktory tohoto typu jsou vybaveny nabíjecí baterií, a mohou tak hrát i mimo dosah zásuvky. Výdrž se pohybuje od několika hodin u základních modelů až po 20 hodin u těch kvalitnějších. Bluetooth reproduktory jsou ideální pro časté přenášení a přehrávání hudby z telefonu či tabletu. Často disponují odolností dle IP certifikace a dlouhou výdrží na baterii. Reproduktory mohou být se zařízením propojeny i přes technologii NFC, kdy ale obě zařízení musí podporovat NFC technologii.

Varianty s připojením přes Wi-Fi umožňují pouštět audio přes Wi-Fi síť a jsou určeny zejména pro použití v domě a případné přenášení mezi místnostmi, nikoli ke každodennímu nošení do práce nebo na venkovní trénink. Mají větší rozměry než Bluetooth reproduktor, často také lepší zvuk a vyšší výkon. Mohou mít i další funkce jako např. rádio.

Voděodolnost

Podle podmínek, ve kterých bude reproduktor používán, je třeba brát ohledy na konstrukci. Pokud plánujete vzít reproduktor k vodě nebo na dovolenou, doporučuje se vybírat produkty s certifikovaným krytím proti vodě a prachu. Pozor ale na míru voděodolnosti, některé reproduktory sice přežijí déšť nebo sprchu, avšak ponoření do vody by se jim ale mohlo stát osudným - to se týká reproduktorů s krytím IPx6. Většina reproduktorů už však obsahuje stupeň ochrany IPx7 což představuje ochranu proti ponoření do vody na dobu 30 minut do hloubky 1 metru.

Jak vybrat vhodný bezdrátový reproduktor?

V první řade je potřeba si ujasnit k jakým účelům a kde budete reproduktor využívat.

Převažně doma - hodí se volit větší a těžší variantu reproduktoru, který představuje i vyšší výkon. Je možné ho využít na párty kdy nahradí jiný hudební systém

- hodí se volit větší a těžší variantu reproduktoru, který představuje i vyšší výkon. Je možné ho využít na párty kdy nahradí jiný hudební systém Občas doma, občas na cestách - stojí za zvážení vybírat i větší modely. Jsou stále dostatečně mobilní na občasné cestování (obvykle jim nechybí ani akumulátor), zároveň ale nabízejí vyšší hudební výkon.

- stojí za zvážení vybírat i větší modely. Jsou stále dostatečně mobilní na občasné cestování (obvykle jim nechybí ani akumulátor), zároveň ale nabízejí vyšší hudební výkon. Hlavně na cestách - v tomle případě je na místě vybírat co nejmenší reproduktor, který se vejde do kapsy nebo tašky. V případě cestovních reproduktorů se méně přihlíží na jejich výkon

A co technické parametry?

Výkon (W) je jedním z nejdůležitějších parametrů. Obecně platí, že čím vyšším výkon má reproduktor, tím větší plochu pokryje svým zvukem s minimálním zkreslením. Výkon nejmenších zařízení je do 10 W, u největších je to i nad 30 W

je jedním z nejdůležitějších parametrů. Obecně platí, že čím vyšším výkon má reproduktor, tím větší plochu pokryje svým zvukem s minimálním zkreslením. Výkon nejmenších zařízení je do 10 W, u největších je to i nad 30 W Citlivost (dB) znamená hlasitost ze vzdálenosti 1 m, kdy platí pravidlo vyšší citlivost = vyšší hlasitost

Důležitým parametrem je taky už zmiňovaná voděodolnost

Výdrž baterie a nabíjení - podle modelu se výdrž pohybuje od 5 do 20 hodin. Přenosné reproduktory se nejčastěji nabíjí pomocí microUSB konektoru. Baterie v nich mívají kapacitu v řádech stovek mAh - čím vyšší číslo, tím vyšší výdrž baterie

V kategorii Reproduktory nabízíme 66 výrobků, u 2 z nich můžete mít dopravu až domů zdarma. Zákazníci si oblíbili značky JBL, Sencor a Philips. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Lamax Reproduktor Sounder2.

Jak si vybrat nejlepší přenosný bluetooth reproduktor?

Pokud jste milovníkem hudby a nechcete se spoléhat při jejím poslechu pouze na vestavěný reproduktor ve svém mobilním telefonu nebo notebooku, je přenosný bluetooth reproduktor ideálním řešením téměř pro jakoukoliv situaci. Bluetooth reproduktorů je však nyní na trhu skutečně nepřeberné množství. Tudíž může být velice těžké se v tom správně zorientovat a vybrat si ten nejlepší. To, na co byste měli při výběru bluetooth reproduktoru hned na počátku myslet je to, při jaké situaci budete nový bluetooth reproduktor nejčastěji používat.

Plánujete si užívat hudbu s kamarády na párty v bazénu a ukazatelem číslo jedna je pro vás vodotěsnost nebo spíše dáte přednost pořádně silné baterii, díky které si budete moci užít hudební zážitek na několikadenním výšlapu v horách? Těch faktorů, které rozhodují o vašem rozhodnutí je celá řada. Pro ten správný výběr bluetooth reproduktoru se zde podíváme na různé charakteristiky, situace, co pro ně zvážit a jaký přenosný bluetooth reproduktor si do takové situace vzít.

Pokud se chystáte udělat akci s hudbou někde u lesa v přírodě nebo na zahradě daleko od domu, kde není elektřina, menší bluetooth reproduktor s dobrou kvalitní baterií vám vystačí. Baterie je v tomto případě opravdu důležitý faktor. Protože nikomu, ani vám se asi nechce v půlce noci začít řešit, že párty skončila, protože došla baterie v reproduktoru. Naštěstí v dnešní době vydrží každý střední bluetooth reproduktor okolo 10 - 12 hodin, takže bez problémů dáte s reproduktorem akci na celý večer. Přesto se před výběrem reproduktoru ještě také ujistěte, jakou má daný bluetooth reproduktor připojitelnost pro nabíjení. Většina bluetooth reproduktorů nabízí v dnešní době připojitelnost přes micro USB kabel, takže v případě nouze si ho pak budete moci napojit na power banku a jednoduše hrajete dál.

Koupit Anker SoundCore

Skvělým příkladem takového párty reproduktor je Anker SoundCore. Má velmi silnou baterii, a pro hudební zážitek je skutečně perfektní na poslech. Pokud si zakládáte na vysoké hudební kvalitě, je tenhle bluetooth reproduktor právě pro vás. Má silné basy, dobré stereo a výstup o síle 6 W. Čím rozhodně také neurazí, je především ladný pogumovaný černý design. Za ten se rozhodně před svými přáteli stydět nebudete. Cena Ankeru SoundCore je sice vyšší, ale kvalita hudby tomu rozhodně odpovídá a investice do něho se tak zaručeně vyplatí. Trochu nevýhodou je, že není vodotěsný. Nicméně pokud si tento bluetooth reproduktor neplánujete brát na pláž, tak to rozhodně ničemu vadit nebude. Vybavený je šikovně tlačítky pro hlasitost, zapnutí, vypnutí a připojení přes bluetooth.

Sice méně výkonný, ale přes to zajímavý kousek na menší akce je bluetooth repráček C7 mini. Má totiž zabudované LEDkové svícení, které je možné synchronizovat s basy v přehrávači. Reproduktor pak pulzuje do rytmu a pokud ho spárujete i s druhým reproduktorem stejného druhu, nabízí zajímavé stereo doplněné o vizuální efekty.

KOUPIT C7 MINI

Ať už se vydáváte s batohem na několikadenní výlet nebo jen jednodenní túru a chcete si po celou dobu užívat hudbu naplno, měla by vás rozhodně zajímat váha bluetooth reproduktoru a jeho rozměr. Protože i když jsou víceméně všechny bluetooth reproduktory dělány jako kompaktní a snadno přenositelné, je mezi nimi v tomto ohledu velký rozdíl. Výše zmiňovaný Anker SoundCore je sice ideální svou výdrží baterie, ale je těžší a objemný, takže se vám v batohu prostě pronese a ještě ubere trochu místa. Mnohem lepší variantou je pak na výlety bluetooth repráček MIFA F10, který váží pouhých 166 gramů.

Koupit MIFA F10

MIFA F10 je navíc přenosný reproduktor zavěsitelný na batoh díky karabině. Takže z praktického hlediska vám ani nemusí zabírat místo v batohu. Z obrázku můžete vidět, že se hladce vejde do dlaně. Je dělaný z tvrzeného materiálu a díky stupni ochrany proti vodě IPX 6 s ním i náročnější situace za deště v pohodě zvládnete. Navíc má u nahrávání schvovaný slot pro Micro SD kartu. Takže i bez další elektroniky si z něho hudbu užívat rozhodně můžete.

Doslova parádní je na kolo zavěsiltelný bluetooth reproduktor Tronsmart Element T2 Plus. Je velice odolný vůči nárazům a disponuje mohutným ocelovým okem na straně, kudy se dá protáhnout šňůrka pro zavěsení například na řidítka nebo pro přidělání na batoh. Tronsmart Element T2 Plus má výkon 20 wattů, takže náročnějšího posluchače hudby zajisté nezklame. Díky odolnému krytu se lehce nerozbije a vydrží hrát 24 hodin. Je trochu těžší než ostatní reproduktory, ale jinak je pro výlety ideální.

KOUPIT TRONSMART ELEMENT T2 PLUS

Hodláte li si zpříjemnit svůj čas u vody nebo přímo při plavání, bude pro vás klíčový parametr IPX, který udává stupeň vodotěsnosti reproduktoru. Vybírejte si alespoň reproduktory s ochranou od IPX 4 a výš. Ideálně pak IPX 7 a 8, s kterými se skutečně můžete do vody ponořit a plavat s nimi i do jednoho metru pod vodou. Opravdu kvalitní na poslech, o síle 12 wattů, se silnými basy a ochranou IPX 7 je například bluetooth reproduktor Anker Soundcore Flare Mini. Navíc disponuje LEDkovým efektem, takže na akce k bazénu nebo do vířivky rozhodně potěší.

KOUPIT ANKER SOUNDCORE FLARE MINI

Pokud jste nenároční na poslech a stačí vám jenom něco na zpříjemnění chvilky ve sprše, proti tryskající vodě vám dobře postačí bluetooth reproduktory s ochranou IPX 4. Například tento malý repráček Bts-06. Tento bluetooth reproduktor je vybaven umělohmotnou přísavkou na lesklý povrch, takže zavěsit si ho můžete i v koupelně nebo ve sprše a nemusíte se bát, že vám hrát přestane. U menších reproduktorů musíte počítat s tím, že mívají i slabší baterii. Bts-06 vydrží v průměru na střední hlasitost přehrávání okolo 6 hodin. Což u domácího používání nebude pro nikoho nejspíš problém.

Koupit Bts-06

Pokud vám nevadí zainvestovat trochu víc a za kvalitu si připlatit, je k vodě perfektní reproduktor Nisheng T2. Může se pochlubit stupněm ochrany proti vodě IPX5 a především sílou beterie (1800 mAh). Ta je dokonce 4.5x vyšší než u Bts-06.Při tom se nabíjí pouze okolo 4 hodin, stejně tak dlouho, jako Bts-06. Na stěnu sice tento bluetooth reproduktor nepřipevníte, za to má zabudouvanou LED svítilnu s dosahem svícení okolo 150 metrů. Nisheng T2 tak může být perfektním společníkem, pokud pojedete s kamarády na vodu. Přes den si ho v lodi užijete, díky vodotěsnosti ho neutopíte a po večerech si s ním můžete šikovně posvítit při vašich obchůzkách po kempu.

Koupit Nisheng T2

Ať už se vydáte s kamarády do skateparku za sportem nebo si budete chtít užívat hudbu z bluetooth reproduktoru v kanceláři, jednoznačně budete chtít ve svém okolí s takovým reproduktorem dobře zapadnout. Proto je i nedílnou součástí výběru bluetooth reproduktoru celkový design obalu, materiál z něhož je vyroben, a tedy styl, který bluetooth repráček vyjadřuje.

Koupit Mifa A10

Vedle u-rampy se rozhodně blýsknete například s bezdrátovým bluetooth reproduktorem Mifa A10. Ten se může pochlubit obalem ve stylu graffiti. Naproti tomu v kanceláři bude mezi kolegy daleko ladněji zapadat DOSS SoundBox. Ten se svým elegantním vzhledem a podsvícenými modrými dotykovými tlačítky perfektně hodí jako reproduktor k PC nebo k notebooku. Navíc vydrží přehrávání až okolo 12 hodin. Takže pokud neposloucháte v práci muziku během dní neustále, stačí ho dobít jednou za pár dní. DOSS SoundBox je vybaven 2 výstupními kanály o celkové síle 12 W a zajímavostí je, že hudba je nastavitelná pomocí krouživého pohybu po dotykovém displeji. Tedy velice originální.

Koupit DOSS SoundBox

Dříve to byla spíše rarita, ale v dnešní době je zcela běžné, že bezdrátové reproduktory s bluetooth umožňují rozpoznávání hlasu (voice recognition), a tedy i telefonování z větší vzdálenosti přes celou místnost. Pokud zrovna něco manuálně děláte a nemůžete rukama telefon ležící v druhé místnosti zvednout, je takový bluetooth reproduktor pro vedení hovorů doslova ideální. Typickým příkladem, který pak stojí za zvážení ke koupi a který je také propojitelný například s hlasovým asistentem Amazon Alexa, je reproduktor Doss SoundBox Color. Nabíjí se pouze 3 hodiny a vydrží až dlouhých 12 hodin přehrávání při nastavení hlasitosti na 50 %.

Koupit DOSS SoundBox Color

Pár slov na závěr

Vyjmenovali jsme si tu pět zajímavých možností využití přenosných bluetooth reproduktorů a co byste měli rozhodně zvážit, pokud se rozhodnete do některého z repráčků zainvestovat. V pár slovech na závěr je důležité zdůraznit, že vzhledem k jejich malé velikosti, nemůžete očekávat od přenosných reproduktorů nikdy takový výkon a kvalitu hudebního výstupu jako je tomu u velkých reproduktorů. Kvalitu poslechu totiž ovlivňují v reproduktorech měniče a čím menší je reproduktor, tím menší měniče se do nich dají implementovat. Takže do určité míry tím hůře přehrává reproduktor nižší frekvence. I přes to je poslech z bluetooth reproduktorů o poznání kvalitnější než u integrovaných reproduktorů v mobilních telefonech.

Zmínili jsme ty nejdůležitější vlastnosti reproduktorů podle účelu, ke kterému chcete bluetooth repráček využít a nad kterými je potřeba se vždy zamyslet. Dalo by se psát i o samotné připojitelnosti přes bluetooth, možnosti využití paměťových karet nebo jaká další připojení kromě bluetooth se dají využít a pro propojení se sluchátky. Faktorů je ještě celá řada. Doufáme, že alespoň tímto základem jsme vám jejich výběr alespoň částečně usnadnili.

Koupit Nisheng TG117

Post a Comment