Možná všichni uživatelé již nyní vědí, co je multimediální přehrávač, ale zde nebudeme vysvětlovat, co je multimediální přehrávač, ale jaké jsou nejlepší možnosti, které existují pro Gnu / Linux. Zaměříme se na nejznámější a nejen na ty, kteří přehrávají zvuk nebo pouze video. Do tohoto seznamu jsme zahrnuli nejlepší zvukové přehrávače a ty, které kromě zvuku umí přehrávat také video.

V současné době, všechny přehrávače médií se snaží nabídnout více než jen přehrávání zvukových nebo video souborů, snažit se nabídnout spojení se službami třetích stran, komunikovat se zařízeními nebo být přímo jedním z nejlehčích a nejlehčích programů celého operačního systému.

Rhythmbox

Nejslavnější multimediální přehrávač ze všech se jmenuje Rhythmbox, přehrávač, který je integrován do plochy Gnome a dal o něm vědět všem. Stejně jako ostatní žánrové programy má i Rhythmbox plnou kompatibilitu se zvukovými soubory, ale nabízí něco víc. Rhythmbox podporuje nejen různé služby třetích stran, jako jsou Soundcloud nebo Jamendo, ale může se také připojit k podcastům a další služby díky možnosti rozšíření prostřednictvím doplňků.

Rhythmbox podporuje seznamy skladeb a má online rozhlasovou službu, která nám umožňuje poslouchat rádio bez nutnosti mít toto zařízení. Jako Amarok a další proprietární programy jako iTunes, Rhythmbox umožňuje synchronizaci hudby mezi naším počítačem a dalšími zařízeními, jako jsou mp3 nebo iPod. Tento multimediální přehrávač můžeme najít v oficiálních úložištích všech distribucí, protože je uvnitř Gnome.

Kantáta

Cantata je hudební přehrávač dodávaný s plazmovou plochou. Program nabízí rychlé a snadné řešení pro uživatele plochy KDE. Neumožňuje přehrávat videa nebo hudební soubory málo známé, ale na oplátku najdeme hledání hudebních souborů prostřednictvím adresářů, komunikace s určitými hudebními zařízeními a možnost připojení a stahování souborů z hudebních služeb prostřednictvím streamování nebo se službami podcast. Oficiální web Cantata je tento.

VLC

VLC se zrodilo před několika lety a rychle se stalo králem přehrávačů médií. VLC je přehrávač, který přehrává jakýkoli typ souboru, aniž by vyžadoval přebytek zdrojů. Video i zvuk jsou s tímto programem kompatibilní, díky čemuž mají uživatelé místo dvou pouze jeden program. Během nejnovějších verzí VLC zahrnovalo podporu Chromecastu a komunikaci se službami, jako je Youtube, což je ještě zajímavější.

Ale všechno má svoji negativní stránku. Nejnovější verze VLC jsou těžší než první verze a díky tomu mnoho uživatelů, kteří mají počítače s málo zdroji, hledají další alternativy. VLC je k dispozici v úložištích všech distribucí Gnu / Linux, ale pokud jej nenajdeme, program si vždy můžeme stáhnout z oficiálních webových stránek VLC.

Přehrávač

LPlayer je minimalistický hudební přehrávač, který pracuje na Ubuntu, Linux Mint a derivátech. Je vytvořen slavným vývojářem Atareao. Jeho záměrem je nabídnout přehrávání hudby a podcastů bez náročné na zdroje operačního systému. Přehrávač se navíc bezproblémově integruje do desktopů Cinnamon a Gnome a nabízí nepřetržité přehrávání, ekvalizér zvuku a hudební seznamy.

Jeho instalace se provádí prostřednictvím externího úložiště, v terminálu musíme provést následující:

sudo add-apt-repository ppa:atareao/lplayer sudo apt update sudo apt install lplayer

Amarok

Amarok je hráč pro prostředí s knihovnami Qt, ačkoli jeho popularita znamená, že jej lze použít téměř na jakékoli ploše. Amarok je kompletní multimediální sada, protože nejen reprodukuje zvuk, ale také je kompatibilní se službami prostřednictvím streamování, podcastu, vlastních služeb, atd ...

Amarok je kompatibilní s externími zařízeními, se kterými můžete synchronizovat a sdílet hudbu a video. Negativním bodem tohoto multimediálního přehrávače je jeho vysoká spotřeba zdrojů, spotřeba, která není vhodná pro počítače s malým počtem zdrojů. Amarok je k dispozici v úložištích všech distribucí Gnu / Linux, což usnadňuje tento program v našem operačním systému.

Clementine

Clementine je hráč narozený z Amaroku, ale aktualizovaný a přenesený na jiné platformy, jako je Windows nebo macOS. Clementine nejen přehrává zvuk, ale takéPodporuje služby třetích stran, jako je Spotify, Soundcloud atd. a můžete se dokonce připojit se službami virtuálního pevného disku, jako jsou Dropbox, Box, Drive atd. pro vyhledávání hudby a přehrávání těchto souborů.

Clementine je hudební přehrávač, který se stejně jako Amarok připojuje k počítači pomocí externích zařízení a lze jej dokonce ovládat pomocí prostřednictvím smartphonu díky aplikaci, která existuje pro Android. Clementine je skvělá volba, ale nepodporuje video soubory jako jiné programy.

Banshee

Banshee je velmi kompletní multimediální přehrávač. Nemá vzhled iTunes, ale nabízí téměř stejné služby jako Apple. Kromě přehrávání zvuku a videa Banshee vám umožňuje přehrávat a spravovat zařízení, jako jsou iPod, MP3 nebo dokonce chytré telefony.

Banshee je připojena ke službám prostřednictvím streamovacích a platebních služeb, což nám umožňuje kdykoli mít hudbu a video podle našich představ. Podcasty jsou také k dispozici v Banshee, stejně jako informace o souboru přehrávaném na bočním panelu. Banshee je přítomen v jakékoli distribuci Gnu / Linux i když víme víc jeho oficiální web.

SMPlayer

SMPlayer je multimediální přehrávač podobný Miro nebo Parole. V tomto případě máme světelnou možnost, která nám umožní prohlížet zvukové a video soubory. Je to založeno na starý MPlayer a je k dispozici nejen pro Gnu / Linux, ale také pro jiné operační systémy jako Windows nebo macOS.

SMPlayer je kompatibilní s Youtube a se službami stahování titulků, což umožňuje sledování jakéhokoli zahraničního filmu. Na rozdíl od jiných hráčů má SMPlayer skin nebo funkci přizpůsobení Umožní nám to nainstalovat jakékoli rozhraní nebo přímo kresbu distribuce.

Můžeme nainstalovat SMPlayer v jakékoli distribuci podle kroků uvedených v oficiální web projektu.

hesla

Parole je multimediální přehrávač pro lehké nebo málo náročné pracovní plochy. Přehrává hlavně video soubory, ale může také přehrávat zvukové soubory. Nenabízí kompatibilitu s jinými službami nebo funkcemi, pouze přehrává video a zvuk, ale dělá to velmi dobře.

Proto je velmi oblíbený u mnoha uživatelů, kteří mají lehké pracovní plochy nebo prostě hledají minimalistické řešení. Podmínečné propuštění bylo použito na počítačích jako Xfce nebo Lxde pokud má naše distribuce tyto pracovní plochy, bude mít Parole v oficiálních úložištích.

Miro

Miro je přehrávač médií, který vypadá a vypadá jako iTunes. Miro je bezplatný multimediální přehrávač, ale nabízí stejné služby a má podobný vzhled jako iTunes. Na chvíli byl docela populární, ale musíme říci, že jeho vývoj se zastavil a jeho nejnovější verze pocházejí z roku 2010.

Přesto, pokud chceme přehrávač podobný iTunes, který ale nespotřebovává mnoho zdrojů, je Miro dobrá volba. Na oficiální web Metody instalace najdeme v závislosti na distribuci Gnu / Linux, kterou máme.

Který jsem si vybral?

Mnozí z vás určitě mají nebo mají jeden nebo více oblíbených multimediálních přehrávačů, ostatní budou v důsledku tohoto článku testovat nebo měnit. A mnozí z vás se budou divit, jaký přehrávač médií používám. He přiznat, že jsem milovník VLC Player, přehrávač, který jsem vždy nainstaloval na každý počítač, který používám a který vždy používám.

Je to praktické, úplné a můj počítač to dokonale podporuje. Ale pokud si musím vybrat jinou možnost než VLC, možná možnost, kterou bych si vybral, by byl Parole nebo Amarok, dokončete programy, které nabízejí spoustu zábavy prostřednictvím multimediálního obsahu. A ty Jaký přehrávač médií používáte?

Post a Comment