Přenosný reproduktor by měl být dostatečně malý, aby jej bylo možné vzít kamkoli, aniž by bylo nutné dělat kompromisy ohledně optimální kvality zvuku. Sonos toho dosáhl nejen díky novému Sonos Roam, ale také nabízí mnoho dalších funkcí, které ji předstihují před konkurencí.

Design a specifikace

Pouhým pojmenováním značky Sonos již můžeme získat představu o tom, jaký bude design jakéhokoli produktu, který uvádí na trh: minimalistický, střízlivý, elegantní a především dokonale dokončený. Přesně takový je i tento nový Sonos Roam, který je díky svým rozměrům 168x62x60mm a hmotnosti pouhých 430gr perfektní, když jej vezmete kamkoli, aniž byste si toho téměř nevšimli. Je k dispozici ve dvou barvách: černé a bílé.

Můžeme být také velmi klidní, když jej umístíme kamkoli, protože díky certifikaci IP67 je odolný vůči prachu a vodě, ale ne stříkající vodě, dokonce ani proti možným ponorům (1 metr po dobu 30 minut). Nedělejte si starosti s tím, že ho umístíte na okraj bazénu, protože pokud ho někdo omylem upustí do vody, budete se muset jen obtěžovat, abyste jej vybrali a vytáhli.

Má vestavěnou baterii, která vám poskytne až 10 hodin nepřetržitého přehrávání a až 10 dní v pohotovostním režimu. Dobíjení baterie lze provést pomocí kabelu USB-C, který je součástí balení, nebo pomocí použití jakékoli běžné nabíječky Qi, kterou máte doma, skutečný komfort nyní, když všichni máme jeden z nich téměř v každé místnosti. Společnost Sonos prodává volitelnou magnetickou nabíječku, kterou lze zakoupit samostatně.

Má připojení WiFi (dvoupásmové) a BluetoothPo nakonfigurování se reproduktor přepne z jednoho připojení na druhé v závislosti na dostupnosti. Opusťte domov a automaticky se přepne na připojení Bluetooth, vraťte se domů a znovu se připojí k WiFi, aniž byste museli cokoli dělat. Je také kompatibilní s AirPlay 2, takže jej můžete použít jako další reproduktor s vaším HomePodem nebo jakýmkoli jiným reproduktorem Sonos nebo kompatibilní s protokolem Apple.

Poslouchejte hudbu, jak chcete a odkud chcete

Možnosti, které Sonos nabízí, jsou vždy obrovské, když se rozhodujete, jak chcete poslouchat hudbu. Používáte Spotify? Apple Music? Amazon Music? Bez ohledu na to, jakou hudební službu jste předplaceni, můžete ji přidat do aplikace Sonos (odkaz ke stažení). Můžete dokonce přidat více účtů a kombinovat hudební seznamy, abyste je mohli ovládat ze samotné aplikace Sonos. Chcete-li použít konkrétní aplikaci služby, můžete to udělat také, přenos hudby prostřednictvím připojení Bluetooth nebo přes AirPlay.

A pokud chcete zapomenout na svůj iPhone a použít reproduktor přímo, Můžete to také udělat, protože je kompatibilní s Alexa a Google Assistant, takže se můžete hlasem zeptat, jakou hudbu chcete poslouchat, nebo nejnovější podcast vaší oblíbené show. Samozřejmě máte také všechny možnosti, které virtuální asistenti nabízejí: ovládání domácí automatizace, zprávy, počasí ... Chytrý reproduktor, který si můžete vzít kamkoli.

Integrace s ekosystémem Sonos

Jednou z nejunikátnějších charakteristik Sonosu je jeho ekosystém. Jeho reproduktory vytvářejí síť, kterou můžete postupně rozšiřovat, s různými modely, které spolu dokonale spolupracují, vytvářejí velkolepé vybavení domácího kina, multiroom reproduktory, které znějí dokonale synchronizovaně na všech místech domova atd. Jakmile přidáte reproduktor do sítě, Sonos se do něj automaticky integruje a umožní vám jej kombinovat s dalšími reproduktory. Navíc tento nový Sonos Roam zavádí novou funkci.

Pokud posloucháte hudbu na Sonos Roam a vstoupíte do obývacího pokoje, kde máte Sonos Arc, přiblížíte malý reproduktor k velkému, stiskněte tlačítko Přehrát a zvuk, který jste poslouchali na Roamu, za chvíli přejde do oblouku. Tato operace je možná také naopak, od Arc po Roam, takže můžete kdykoli pokračovat v poslechu vaší hudby nebo podcastu, aniž byste museli procházet nabídkami telefonu.

Kvalita zvuku

Nový Sonos Roam je nejmenší reproduktor, jaký kdy značka uvedla na trh, ale neohrožuje kvalitu zvuku, která je značkou domu.. Omezení, která reproduktor vzhledem k jeho velikosti ukládá, byla minimalizována na maximuma tento malý přenosný reproduktor nám nabízí kvalitu zvuku na stejné úrovni jako ostatní větší reproduktory. Sonos Roam nám nabízí silný zvuk, který dokáže dokonale zaplnit místnost nebo uspořádat večírek venku.

Všechny aspekty zvuku jsou velmi vyvážené, s výkonnými basy, které neskrývají středy ani výšky, ale pokud dáváte přednost jiným typům zvuku, ekvalizace je přizpůsobitelná, takže musíte upravit pouze nastavení, která se vám líbí nejvíce. Sonos navíc přidal automatický TrueTone, který upravuje zvuk podle místa, kam jste jej umístili, aby vám vždy nabídl nejlepší možnou kvalitu.

Názor redaktora

Přenosné reproduktory jsou obecně velmi omezené, pokud jde o výkon nebo kvalitu zvuku. Sonos však dosáhl se svým Roamem velmi vyváženého zvukového reproduktoru, výkonného a se všemi funkcemi, které mají větší reproduktory, kromě možnosti připojení Bluetooth a WiFi, spolu s aplikací, která se od ostatních liší. Bude k dispozici od 20. dubna na webových stránkách Sonos a v dalších obchodech za cenu 179 EUR, více než si zaslouží všechno, co nám nabízí.

Hodnocení redaktora

4.5 hvězdičkové hodnocení

Výjimečné €179 80% Toulat se

Recenze: Luis Padilla

Vloženo na:

Poslední změna: Design Redaktor: 90%

znít Redaktor: 90%

Dokončí Redaktor: 90%

Kvalita ceny Redaktor: 90%

Klady Elegantní a diskrétní design

Odolnost proti prachu a vodě

Integrováno do ekosystému Sonos

WiFi a Bluetooth

Kompletní a intuitivní aplikace

Post a Comment