Recenze Xiaomi Mi Smart Speaker: Levný reproduktor s Google Assistant

Při hledání schopného reproduktoru (který dokáže mnohem víc než jen přenášet hudbu) pro náš domov je docela těžké utéct od výběru Amazon nebo Google plus. A kdo chce něco v ekosystému Google plus, měl by se vážně podívat na nejnovější Xiaomi Mi schopný reproduktor.

Na trhu těchto reproduktorů s Google plus Assistant najdete více rozlišení, ale mnoho z nich je drahých. Mi Smart Speaker nejenže odhaluje kvalitu ve více bodech, ale je také ekonomický: stojí 49,99 € v My Store Portugal.

Pro každého, kdo má Google plus Nest Mini a starý Google plus Home, jako jsem já, je získat něco nového z tohoto ekosystému Google plus hned po vybalení. Vzhled tohoto reproduktoru je decentní a vypadá, jako by byl vyvinut, aby vypadal dobře na vašem stole nebo jinde ve vaší domácnosti.

Ve chvíli, kdy jej připojíte, stačí si pořídit aplikaci Google plus Home (pokud ji ještě nemáte), zdarma pro Android nebo iOS. Po provedení všech nezbytných změn můžete začít nabízet hlasové příkazy.

Je třeba poznamenat, že přesně stejně jako rozlišení Google plus, My Smart Speaker stále nereaguje v portugalštině z Portugalska. Jedna ze 2 věcí: buď použijete jazyk, který vás nejvíce baví, například angličtinu, nebo si můžete vybrat, aby odpovídal v portugalštině ze Španělska. Na této straně oceánu nemá problém rozumět mé portugalštině.

Nejdůležitější z reproduktorů Xiaomi Mi Smart Speaker

✅ Vynikající kvalita zvuku vzhledem k velikosti

✅ 2 mikrofony vždy a vždy poslouchají

✅ Atraktivní design do každé místnosti.

✅ Velmi citlivá kapacitní tlačítka

✅ Kruhové světlo nahoře je krásný vzhled

❌ Chybí určitá dominance ve spodních tónech

❌ Tlačítko mikrofonu musí být fyzické

První dojmy z reproduktoru Xiaomi Mi Smart Speaker

Když vybalím Mi Smart Speaker z krabice, můj první dojem je, jak se shoduje s designem dalších schopných položek Xiaomi. Bílá plastová plocha opravdu dobře ladí s hliníkovou mřížkou a logo „Mi“ vůbec neruší celkový vzhled.

Konstrukce je pevná, ale ani to není zásadní problém. Je to produkt, jehož účelem je zůstat nepohyblivý, a pravdou je, že vypadá dobře v jakémkoli prostoru připravený jej obejmout.

Tlačítka fungují na dotek (i to, kterým se zapínají a vypínají mikrofony) a všechna perfektně argumentují. „Svatozář“, který obklopuje celou horní oblast a aktivuje se v okamžiku, kdy požadujete hlasové příkazy, je pěkným designovým doplňkem.

Méně pozitivním aspektem je, že jsem očekával, že alespoň tlačítko mikrofonu bude fyzické, podobně jako u Google plus Nest. Zatímco se kontrolka rozsvítí, aby oznámila, že je mikrofon vypnutý, „cvaknutí“ dodá oběma jednotlivcům další pocit bezpečí.

Kvalita zvuku je úžasná...za tu cenu

Tento Mi Smart Speaker je dodáván s 12W zvukem v 2,5″ „ovladači“. A za tuto cenu je velmi těžké žádat něco lepšího z hlediska kvality zvuku.

Nikdy jsem si nevšiml, že by došlo k velkému zkreslení, a to ani při mnohem vyšší hlasitosti. Zvuk je vyvážený a je vynaloženo velké úsilí na zajištění dobrých středních tónů.

Budete tak moci mít reproduktor, který vás nezklame při poslechu jakéhokoli hudebního žánru. I když záměrně neupozorňuje na basy. jistě díky omezením velikosti.

Zní to lépe než Google plus Home

Pokud jde o Nest Mini, tento Mi Smart Speaker je v tuto chvíli v jiné lize, když je porovnáme. A i proti starému Google plus Home zde počítáme špičkový zvuk (hlavně díky tomu, že jde o 2,5palcový vs. 2palcový ovladač).

Dalším zásadním aspektem integrace s ekosystémem Google plus je to, že může spolupracovat s dalšími souvisejícími reproduktory a naplnit váš domov hudbou. S Google plus Home nebo Google plus Nest to funguje stejně dobře.

Řekl bych, že pokud pořádáte oslavu, tato rubrika vám neudělá ani v nejmenším ostudu. Pokud si jich tedy pár koupíte, nevím, zda se bude iniciativa líbit i vašim sousedům.

Xiaomi Mi Smart Speaker (uprostřed), Google plus Nest Mini (vlevo) a Google plus Home (vpravo)

Ovládejte svůj schopný domov... svým hlasem

Jako každý jiný sloupec s Google Assistant plus může i tento fungovat jako váš „Smart Control Hub“. To znamená, že můžete sledovat své modely Xiaomi, jako je Mi Box, Mi TV Stick nebo značkové lampy a zásuvky. Totéž se ale děje s modely jiných výrobců, které máte z tohoto ekosystému.

S vaším Mi Smart Speaker můžete stále provádět tradiční otázky pomocí příkazů „Hey Google plus“ nebo „Ok Google plus“. Je možné provádět mnohem rozmanitější otázky, znát čas, nastavovat alarmy nebo upomínky. Škoda, že stále nejsou začleněny žádné zprávy z Portugalska (ale nevýhodou je Google plus).

Pro koho je Xiaomi Mi Smart Speaker určen?

Pokud hledáte schopný reproduktor s Google Assistant plus podporou do 50 dolarů, Xiaomi Mi Smart Speaker je pravděpodobně tou nejlepší volbou na trhu.

Ať už do ekosystému vstupujete poprvé, nebo pokud hledáte nového člena, který byste přidali do „nábytku“, poskytuje to, co je Xiaomi mnohem známější: kvalita-cena. je produkt, který nese pečeť schválení TecnoBreak.

Technické informace o reproduktoru Xiaomi Mi

113jádrový procesor Amlogic A53X A4

256 MB ROM a 512 MB RAM

Sloupec 12W a 2,5" palce

2 mikrofonů

Kompatibilita s: HE-AAC, LC-AAC, MP3, Vorbis, WAV (LPCM), Opus, FLAC 24bit/96KHz

WiFi 2,4 GHz + 5 GHz

Bluetooth 4.2

DC napájecí jack port

Rozměry: 131x104x151mm

Hmotnost: 842 gramů

Kde je Xiaomi Mi Smart Speaker ve vztahu k vlastním akcím Google plus

Pokud hledáte něco jednoduchého a dokonce levného, ​​Google plus Nest Mini je stále bezpečné řešení. Ale pokud vám nevadí utrácet mnohem více, osobně bych se rozhodl pro tento Mi Smart Speaker. Odhaluje, že je lepší než domovská stránka Google plus, kterou také mám. Je to pod nejnovějším Google plus Nest Audio, ale i to stojí asi dvakrát tolik.

Xiaomi Mi Smart Speaker můžete získat prostřednictvím oficiálního obchodu Xiaomi v Portugalsku za 49,99 EUR. Děkujeme Mi Store za poskytnutí produktu k testování.

Nejlepší bezdrátové reproduktory 2022

Nejlevnější bezdrátové reproduktory do 1 000 Kč

Nejlevnější bezdrátové reproduktory do 1 000 Kč

JBL Go je dostupnou variantou v kategorii do 1000 Kč. Vyznačuje se kompaktními rozměry, díky kterým se stává ideálním společníkem na cesty. Tomu ale odpovídají ostatní parametry. Reproduktor má výkon pouze 3 W a baterie vydrží 5 hodin provozu. Potěší ale rychlé nabíjení, k dosažení plného stavu baterie stačí 1,5 hodiny. Tento model nemá žádné zvláštní funkce jako je NFC, příjem FM rádia, slot na paměťové karty ani jím nelze nabíjet mobilní telefony. Můžete jej ale využít jako handsfree a to díky zabudovanému mikrofonu.

TEST 9 nejlepších bluetooth reproduktorů 2022

Kvalitní bluetooth reproduktor umí slušně zahrát, vydrží dlouhé hodiny, odolá větru dešti a komunikuje s drtivou většinou mobilů. Připravili jsme srovnání a test bluetooth reproduktorů pro rok 2022, ve kterém jsme porovnali nejlepší přenosné reproduktory na trhu. Vítězem testů se stal JBL Charge 5.

Na větší akci doporučujeme výkonnější party reproduktory.

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Niceboy RAZE mini Auna Blaster JBL Charge 5 JBL Go 2 LAMAX Street2 Lamax Sounder 2 Max JBL Go 3 Sencor Sirius JBL Charge 4 Porovnat

ceny Zjistit

cenu Porovnat

ceny Porovnat

ceny Porovnat

ceny Porovnat

ceny Porovnat

ceny Porovnat

ceny Porovnat

ceny Levný základ Zlatý střed Pro náročné Typ vysoce kompaktní vysoce kompaktní výdrž 20 hodin! vysoce kompaktní odolný reprák na cesty odolný reprák s NFC vysoce kompaktní odolný reprák s NFC odolný s dlouhou výdrží Přibližná cena 400 Kč 1 190 Kč 4 090 Kč 790 Kč 890 Kč 1 990 Kč 990 Kč 1 399 Kč 3 600 Kč Značka Niceboy Auna JBL JBL LAMAX LAMAX JBL Sencor JBL Výkon RMS (W) 5 10 40 3 15 50 4,2 30 30 Maximální výdrž (h) 5 5 20 5 22 20 5 7 20 Hmotnost (g) 190 500 960 184 380 850 209 620 965 Dosah (m) 10 10 20 10 25 18 10 15 10 Počet reproduktorů mono stereo mono mono mono stereo stereo stereo stereo Bluetooth ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ Wi-Fi × × × × × × × × × NFC × × × × × × × ✔ × Čtečka SD karet ✔ × × × ✔ × × × × FM tuner ✔ ✔ × × ✔ × × ×× AUX-IN × × × ✔ ✔ ✔ × ✔ ✔ Voděodolnost × × IPX7 IPX5 IPX7 IPX7 IP67 IPX6 IPX7 Handsfree/mikrofon ✔ × × ✔ ✔ ✔ × ✔ × Rozměry v cm 9,2 × 9,2 × 4,6 18 × 7 × 7 22,3 × 9,4 × 9,7 8,6 × 3,1 × 7,1 1,5 × 7 × 5 22,5 × 8,8 × 8,8 8,75 × 7,5 × 4,13 7,8 × 18,7 × 7,8 22 × 9,5 × 9,3

Nejlepší bezdrátové reproduktory

Recenze JBL Charge 5 – nejlepší bluetooth reproduktor 2022

Pro náročné

Typ: reproduktory bluetooth | Výkon: 40 W | Citlivost: 80 dB | Dosah: do 20 metrů | Výdrž: až 20 h | Hmotnost: 960 g | Rozměr: 22,3 × 9,4 × 9,7 cm | Počet reproduktorů: 1 | Vstupy: Bluetooth 5.1 | Čtečka karet: ne | FM rádio: ne | Přibližná cena: 4 090 Kč

Klady Výborný zvuk

Vysoký výkon (party reproduktor)

Výdrž až 20 hodin

PartyBoost

Odolný a kompaktní

Zápory Chybí poutko na přenášení

Stěží narazíte na menší a odolnější bluetooth reproduktor s lepším zvukem. JBL Charge 5 pohodlně přenesete jednou rukou. Důrazné basy a čisté výšky vyhoví i náročným posluchačům. Výkon 40 W dostačuje pro ozvučení místnosti nebo menšího prostoru venku. Odolnost dle certifikace IP67 zaručuje prachuvzdorné tělo i vodotěsnost při krátkodobém ponoření do vody.

Spojení s chytrým telefonem či počítačem zajišťuje moderní standard Bluetooth 5.1. JBL Charge 5 dokáže současně spárovat až dva telefony mezi kterými se můžete přepínat. Nechybí ani populární PartyBoost, tedy propojení více reproduktorů mezi sebou. Získáte tím vyšší výkon i stereo efekt. Bohužel JBL Charge 5 není zpětně kompatibilní se staršími modely reproduktorů řady JBL Charge.

Nabíjení zajišťuje USB vstup. Dobití trvá asi 4 hodiny. Na plnou baterii reproduktor vydrží hrát až 20 hodin. Při vyšším výkonu nebo v režimu PartyBoost klesne výdrž zhruba na polovinu. Přes svoji kompaktní velikost zamrzí chybějící poutko nebo popruh. Chybět vám bude především při delším přenášení. Reproduktor JBL patří mezi nejlepší reproduktory na poslech hudby.

Recenze Auna Blaster – kompaktní 10W reproduktor

Zlatý střed

Typ: reproduktory bluetooth | Výkon: 10 W | Dosah: až 10 metrů | Výdrž: až 5 h | Hmotnost: 500 g | Rozměr: 18 × 7 × 7 cm | Počet reproduktorů: 2 | Vstupy: Bluetooth, 3,5 mm audio jack | Čtečka karet: ne | FM rádio: ano (včetně DAB a DAB+) | Přibližná cena: 1 190 Kč

Klady Poměr cena/výkon

Více barevných variant

DAB a FM radio

Stereo reproduktory s LED

Informační displej

Zápory Nemá zvýšenou odolnost

Malá kapacita baterie

Chcete poslouchat rádio nebo hudbu na zahradě? Bluetooth reproduktor Auna Blaster kombinuje příjemnou cenu s 10W stereo reproduktory a možností přijímat rozhlasové vysílání v pásmu FM i digitálních standardech DAB a DAB+. Samozřejmě můžete přehrávat hudbu z mobilního telefonu nebo tabletu pomocí Bluetooth připojení. Nechybí ani klasický audio jack.

Testovaný reproduktor je velmi kompaktní. Váží pouze 500 g. Délka nepřekračuje 18 cm. Nízká hmotnost se bohužel projevila v menší baterii s kapacitou 2 500 mAh. Výdrž v rozmezí 3 až 5 hodin je spíše podprůměrná. Auna Blaster nenabídne ani zvýšenou odolnost. Na dlouhé a náročné cesty se jednoduše nehodí. Doma na zahradě jej oceníte nejvíce.

Oceníte moderní design. Atmosféru dokreslí integrovaná LED světla. Automaticky se přizpůsobí reprodukované hudbě. Pokud vám budou vadit, můžete je také vypnout. Auna Blaster pořídíte v několika barevných variantách. Elegantní bílé, decentní černé či výrazné fialové.

Recenze Niceboy RAZE mini – nejlepší bluetooth reproduktor do 1 000 Kč

Levný základ

Typ: reproduktory bluetooth | Výkon: 5 W | Citlivost: 95 dB | Dosah: 10 m | Výdrž: až 5 h | Hmotnost: 190 g | Rozměr: 92 × 92 × 46 mm | Počet reproduktorů: 1 | Vstupy: microUSB, USB-A | Čtečka karet: ano | FM rádio: ano | Přibližná cena: 400 Kč

Klady Mini bluetooth reproduktor

Praktické poutko

Podpora karet a flash disku

Bluetooth reproduktor s rádiem a handsfree

Nejlepší reproduktor k mobilu

Zápory Slabší výkon

Bez zvýšené odolnosti

Za úžasnou cenu musíme doporučit osvědčený repráček k mobilu Niceboy RAZE mini. Daný model vám vydrží hrát až 5 hodin na jedno nabití, podporuje handsfree, přehrávání z flashky a microSD karty. K tomu si připočtěte ještě přítomnost FM rádia a máte hned jasno.

„Malý přenosný bluetooth reproduktor“

Na horní straně najdete několik mechanických tlačítek a poutko s nosností 10 kilogramů. Bluetooth reproduktor Niceboy si můžete někam pověsit nebo jej prostě držet v ruce. Proto se řadí mezi nejlepší přenosné reproduktory aktuálního testu!

Výkon Niceboy reproduktoru dosahuje 5 W. Basový měnič je umístěn na zadní straně. Přenos signálu probíhá pomocí Bluetooth 4.2, Dosah se pohybuje kolem standardních 10 metrů. Nabíjení probíhá přes starší microUSB kabel. Hmotnost Niceboy RAZE mini se zastavila na 190 gramech.

V našem testu bezdrátových reproduktorů dopadl Niceboy RAZE mini skvěle. Oproti některé konkurence sice nenabízí takový výkon, svoji úlohu ale plní na výbornou. Model RAZE považujeme za kvalitní přenosný reproduktor bluetooth malých rozměrů.

Zajímavá alternativa

Zlatý střed

Typ: reproduktory bluetooth | Výkon: 50 W | Dosah: až 18 metrů | Výdrž: až 20 h | Hmotnost: 850 g | Rozměr: 22,5 × 8,8 × 8,8 cm | Počet reproduktorů: 2 | Vstupy: Bluetooth 5.0, 3,5 mm audio jack | Čtečka karet: ne | FM rádio: ne | Přibližná cena: 1 990 Kč

Klady Důrazné basy

Různé hudební režimy

Odolnost IP67

Výdrž 20 hodin

Mikrofon pro telefonování

Poutko

Zápory Vzhledem k ceně žádné

Hledáte bezdrátový reproduktor s vysokým výkonem a dunivými basy? Nepřehlédněte Lamax Sounder 2 Max. Dvojice reproduktorů s celkovým výkonem 50 W výborně ozvučí i větší prostory. Nezáleží kam bezdrátový reproduktor umístíte. Zvuk vysílá rovnoměrně všemi směry. Výrobce navíc dbal na dobré vykreslení basů.

Zvýšená odolnost IP67 umožňuje bezproblémové použití venku. Nevadí mu déšť ani prach. Díky praktickému poutku Lamax reproduktor snadno přenesete jinam. Hmotnost 850 gramů spadá do běžného průměru. Konektivitu primárně zajišťuje Bluetooth ve verzi 5.0. Nechybí ovšem ani standardní audio jack. Baterii dobijete USB-C kabelem. Kapacita 8 000 mAh stačí v nízké zátěži na 20 hodin provozu.

Přednastavené hudební režimy pomohou vytvořit skvělou atmosféru. Kromě speciálního basového módu zaujme například imitace prostorového zvuku. Technologie BeatShare umožňuje propojit více reproduktorů dohromady. Nezáleží na konkrétním typu, stačí, aby podporoval BeatShare.

Nejprodávanější bluetooth reproduktory

Jak vybrat bezdrátový reproduktor

Proč koupit bluetooth reproduktor?

Přemýšleli jste vlastně nad tím, v čem jsou hlavní přednosti malých reproduktorů? Nemusíte dlouho váhat, my vám to prozradíme. Hlavními přednosti jsou zejména jejich malý rozměry, nízká hmotnost, slušný výkon (s ohledem na velikost) a dlouhá výdrž.

Tahle zařízení jsou vlastně takovou prodlouženou hudební rukou našich chytrých telefonů. Bezdrátový reproduktor k mobilu lze navíc využít i k pohodlnému telefonování. Samozřejmě v případě, že takovou funkci má. Nikdo vám ani nebrání si takový reproduktor bluetooth vzít do auta.

Kde budu poslouchat

Nejprve si položte a odpovězte na otázku, v jakém prostředí a jakým způsobem budete přenosný reproduktor využívat. Teprve poté se můžete soustředit i na další důležité informace, které byste o svém budoucím externím reproduktoru měli vědět. Leč se to nemusí úplně zdát, i tyto bedničky se od sebe dokáží svojí technickou výbavou podstatně lišit.

V žádném případě vás ale nechceme plašit nepřeberným množstvím informací. V zásadě můžeme i říct, že se na níže uvedené rozdělení ani dívat nemusíte. Berte je spíše jako vodítko pro zakoupení přesně takové bedny na hudbu, kterou využijete na sto procent.

Reproduktor na párty – Že jsou tyto mini reproduktory oblíbené hlavně u mladších generací není pochyb. Pokud rádi pořádáte akce, zahradní grilovačky nebo prostě každý víkend vysedáváte u ohně či krbu, slušný venkovní reproduktor dozajista oceníte. V takovém případě dbejte pozornost hlavně na výdrž a výkon. Známe to přece všichni, z jednoho piva je jich deset a bez hudby to není ono. Ani zvýšená odolnost není na akcích k zahození.

– Že jsou tyto mini reproduktory oblíbené hlavně u mladších generací není pochyb. Pokud rádi pořádáte akce, zahradní grilovačky nebo prostě každý víkend vysedáváte u ohně či krbu, slušný venkovní reproduktor dozajista oceníte. V takovém případě dbejte pozornost hlavně na výdrž a výkon. Známe to přece všichni, z jednoho piva je jich deset a bez hudby to není ono. Ani zvýšená odolnost není na akcích k zahození. Reproduktor na cesty – Také na cestách se trošku toho rytmu hodí. I na tyto příležitosti výrobci pamatují a na trh uvádí spoustu kvalitních modelů, které náročnější zacházení splňují. Jestliže si chcete pořídit něco hudebního na výšlap, doporučujeme si hlídat nejen výdrž, ale také odolnost. A budete se možná divit, ale můžete si pořídit dokonce i voděodolný/vodotěsný reproduktor. Více prozradí porovnávací tabulka níže.

– Také na cestách se trošku toho rytmu hodí. I na tyto příležitosti výrobci pamatují a na trh uvádí spoustu kvalitních modelů, které náročnější zacházení splňují. Jestliže si chcete pořídit něco hudebního na výšlap, doporučujeme si hlídat nejen výdrž, ale také odolnost. A budete se možná divit, ale můžete si pořídit dokonce i voděodolný/vodotěsný reproduktor. Více prozradí porovnávací tabulka níže. Reproduktor na doma – V případě, že hledáte bednu na bluetooth do domácnosti, v prvé řadě si pohlídejte výkon reproduktoru. Hudbu totiž rádi posloucháme v obývacích pokojích nebo pokojíčcích, které bývají zpravidla dosti velké a plné věcí. Slabý hudební výkon by se tak na výsledné kvalitě negativně odrazil. Mimo decibelů si do své domácnosti kupte hezký designový reproduktor, který potěší nejen vaše uši, ale také oči.

Konektivita – způsob přenosu

Hlavní devízou bezdrátových reproduktorů je způsob, jakým přijímají signál. Oproti běžným bednám totiž nepotřebují ke svému provozu permanentní připojení kabelem k elektrické síti ani hudebnímu zařízení. Veškerý servis je obstaráván vlastní baterií a bezdrátovou formou. Příjem signálu zajišťují tři bezdrátové technologie.

Bluetooth – Tato bezdrátová technologie patří mezi nejběžnější. Je vysoce spolehlivá a bezproblémová, navíc jí disponuje většina současných zařízení. Nehovoříme pouze o telefonech, ale stejně tak o tabletech či počítačích. Má ovšem své limity. Tou nejzásadnější je maximální dosah většinou do 10 metrů. Pro kvalitní hudební přenos je rovněž žádoucí, aby na sebe obě zařízení viděla (tedy např. mobil a reprák). Pokud se tak nestane, signál nemusí být kvalitní nebo se může snáze přerušit. Nepočítejte tedy s tím, že si pustíte reproduktor na zahradě a s telefonem odejdete do třetího patra.

– Tato bezdrátová technologie patří mezi nejběžnější. Je vysoce spolehlivá a bezproblémová, navíc jí disponuje většina současných zařízení. Nehovoříme pouze o telefonech, ale stejně tak o tabletech či počítačích. Má ovšem své limity. Tou nejzásadnější je maximální dosah většinou do 10 metrů. Pro kvalitní hudební přenos je rovněž žádoucí, aby na sebe obě zařízení viděla (tedy např. mobil a reprák). Pokud se tak nestane, signál nemusí být kvalitní nebo se může snáze přerušit. Nepočítejte tedy s tím, že si pustíte reproduktor na zahradě a s telefonem odejdete do třetího patra. NFC – Druhou nejrozšířenější technologií je NFC. Tuto modulární technologii radiové bezdrátové komunikace znají zejména naše mobilní telefony. Jedná se o snadno použitelnou, rychlou a bezpečnou formu interakce s okolím, jako jsou platební terminály a tak dále. Oproti Bluetooth je NFC výrazně rychlejší (funguje na bázi krátkých rádiových vln) a bezpečnější. Na druhou stranu pracuje s ostatními zařízeními do vzdálenosti maximálně 4 centimetrů. Pro majitele přenosného bluetooth reproduktoru znamená tato informace jediné: telefon/tablet musí zůstat v těsné blízkosti reproduktoru. V opačném případě dojde ke ztrátě signálu a přerušení hudebního přehrávání.

– Druhou nejrozšířenější technologií je NFC. Tuto modulární technologii radiové bezdrátové komunikace znají zejména naše mobilní telefony. Jedná se o snadno použitelnou, rychlou a bezpečnou formu interakce s okolím, jako jsou platební terminály a tak dále. Oproti Bluetooth je NFC výrazně rychlejší (funguje na bázi krátkých rádiových vln) a bezpečnější. Na druhou stranu pracuje s ostatními zařízeními do vzdálenosti maximálně 4 centimetrů. Pro majitele přenosného bluetooth reproduktoru znamená tato informace jediné: telefon/tablet musí zůstat v těsné blízkosti reproduktoru. V opačném případě dojde ke ztrátě signálu a přerušení hudebního přehrávání. Wi-Fi – Tohle označení znáte určitě všichni. Vyniká vysokou mírou stability, dosahu a kvality. Bezdrátové reproduktory s technologií Wi-Fi ale patří mezi rarity. Hodí se hlavně pro náročnější uživatele a domácí použití, kde většinou nějaká dostupná Wi-Fi adresa je. Po zapojení se nemusíte o nic starat a reprák vesele využívat.

– Tohle označení znáte určitě všichni. Vyniká vysokou mírou stability, dosahu a kvality. Bezdrátové reproduktory s technologií Wi-Fi ale patří mezi rarity. Hodí se hlavně pro náročnější uživatele a domácí použití, kde většinou nějaká dostupná Wi-Fi adresa je. Po zapojení se nemusíte o nic starat a reprák vesele využívat. Datový kabel – K reproduktoru můžete připojit i klasický AUX. Pro správné fungování je nicméně důležité, aby váš telefon vlastnil 3,5mm audio jack. Pokud takový konektor smartphone/tablet nemá, stačí si koupit vhodnou redukci. Propojení formou kabelu je bezesporu nejjistější. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že zůstanete bez mobilu nebo tabletu, respektive s ním nebudete moci nikde popocházet.

Je zapojení repráku složité?

Pokud se ptáte, jak zapojit reproduktor, ze zkušenosti víme, že propojení přenosného reproduktoru s telefonem či tabletem není vůbec složité. Stačí zapnout hudební zařízení (ON), aktivovat na vašem telefonu Bluetooth či NFC, vyčkat, než se reproduktor zobrazí mezi nabízeným spárováním, potvrdit výběr a je hotovo. Ttuto proceduru není nutné neustále opakovat. Telefon i reprák si první nastavení pamatují, tudíž vystačí reprobednu akorát zapnout, pustit hudbu a je hotovo.

Výkon

Daný název udává maximální příkon reproduktoru, který dokáže dlouhodobě zpracovávat, aniž by hrozilo poškození. Pro delší životnost se snažte vašemu repráčku nenakládat maximální zátěž. Není to žádná věda: jakmile při přehrávání skladby uslyšíte, že basy nestíhají, hlasitost raději ztlumte. Zatímco v domácích podmínkách můžete tento jev odhalit snadno, během venkovního poslechu to tak snadné není.

Jednotkou RMS výkonu je watt (W). Právě na tenhle parametr se zaměřujte v případě, jestliže hledáte silné zařízení. Ve většině případů se přenosné reproduktory vyrábí do nějakých 20 wattů. Níže si uvedeme, kdy je takový výkon ideální a jaké existují další varianty.

Výkon RMS

Výkon reproduktorů Ideální použití Do 10 W Test přenosných reproduktorů prokázal, že zařízení do 10 W se hodí hlavně na cesty, výlety a posezení u ohně. Zpravidla vynikají hlavně kompaktností, než kvalitním a hlasitým hudebním výstupem. Není ovšem problém narazit na šikovný bluetooth reproduktor s výkonem 10 wattů. Do této kategorie spadá například JBL Flip 4, který jsme na vlastní uši testovali. Od 11-30 W Jak jsme se během recenzování dozvěděli, bluetooth reproduktory s 30 watty už dokáží zahrát velmi slušnou parádu. Vynikají čistým hlasovým projevem a v rámci mezí i kvalitními basy. Jejich rozměr a hmotnost zároveň trošku navýšily, což je ale s ohledem na kvalitu logické. Tuhle variantu výkonu hledejte pokud si žádáte nejlepší reproduktory k mobilu. Nad 30 W Do této kategorie již patří nejlepší reproduktory na poslech hudby. Můžete očekávat vysoký výkon, špičkový zvuk, výšky a samozřejmě i hlasitost. Kromě kvalitnější přednesu musíte zároveň počítat s vyššími rozměry, které se podepisují také na hmotnosti. Ani v takovém případě není problém reproduktor přemístit k sousedovi nebo k nedalekému ohništi. Manipulace ovšem nebude již tak snadná. Výrobci naštěstí pamatují na užitečné madlo, pomocí něhož reprák bezpečně uchopíte.

Citlivost

Často podceňovaným parametrem při výběru reproduktorů bývá citlivost/sensitivita. Právě tenhle údaj je ale stejně klíčový jako výkon. Jednotkou je decibel (dB). Citlivost je úroveň akustického tlaku vyvolaná reproduktorem při vybuzení výkonem 1 watt naměřená ve vzdálenosti 1 metr od reproduktoru. Zní to až moc složitě, viďte? Proto si uveďme následující příklad. Třeba reproduktor o citlivosti 95 dB hraje stejně nahlas jako dva reproduktory s menší citlivostí 90 dB.

Pozor Vždy si vybírejte model označený jako aktivní reproduktor. Jedině aktivní reproduktor hraje bez nutnosti připojení externího zesilovače. Náš výběr zahrnuje pouze tyto varianty, tudíž se danou informací nemusíte ani dále zabývat.

Počet reproduktorů

Drtivá většina výrobců malých reproduktorů cílí na pouze jedinou reprobednu. Není to náhoda – vždyť od těchto bluetooth zařízeních očekáváme hlavně vysokou kompaktnost a snadné přenášení. Na trhu se ale objevují varianty 2+0, 2+1, 4+2 nebo dokonce 5+1. Poslední jmenovaná je ale skutečnou raritou. Základní zvukařské pravidlo hovoří o tom, že čím vyšší počet reproduktorů danou hudbu přehrává, tím je zážitek lepší. Jedině několik repráčků totiž dokáže poskytnout optimální rozložení zvukového toku. Nám ale v tomto přijde vyšší počet spíše kontraproduktivní. Spíše vás informujeme, že i taková možnost existuje.

Výdrž baterie

Výsadou přenosných bezdrátových reproduktorů bývá jejich napájení přímo z vlastní baterie. Jednotlivé modely se liší svojí kapacitou akumulátoru. Zatímco levnější model dokáže hrát kolem 5 hodin, kvalitnější hráči bez problémů vydrží až 20 hodin.

Naše testy bluetooth reproduktorů prozradily, že baterie s kapacitou 2 200 mAh vydrží hrát kolem 5 až 6 hodin. Reprák s 3 000 mAh ale zvládne klidně i 12 hodin. Jak tedy vidíte, nezáleží pouze na kapacitě, ale také na optimalizaci zařízení. Při nákupu bychom se určitě vyhnuli neznámým značkám, na které se nelze spoléhat. Právě neověření výrobci často zneužívají zákazníkova nevědění a záměrně zkreslují informace o produktu.

Posoudit celkovou výdrž bluetooth reproduktoru je relativní a nesnadné. Velmi záleží na úrovni hlasitosti, jakou bude přístroj hrát. Nepochybně se na délce hraní promítá i zvolená hudba, neboť hudební žánr elektronické taneční hudby dnb je na spotřebu energie náročnější než ladný popík.

Testado radí Spotřeba a výdrž se přímo odvíjí od hlasitosti hudby a vybraného žánru.

Reprák jako nabíječka telefonů?

Častokrát na internetu čteme, že lze bluetooth reproduktor využít jako nabíječku pro telefon. Ano, tato možnost tady skutečně existuje (přes microUSB konektor), ovšem z hlediska efektivity je prakticky nulová. Pokud se ocitnete v krizové situaci a mobil nebo tablet potřebujete stůj co stůj nabít, tak máte možnost doplnit šťávu skrze přenosný reprák. Ovšem berte v potaz fakt, že většina z nich má kapacitu baterie sotva několik tisíc miliampér hodin, tudíž váš telefon třeba ani nenabijete celý. Navíc bude takové dobíjení trvat hodně dlouho.

Voděodolnost – stupeň krytí

Kvalitní bezdrátové přenosné reproduktory dokáží odolat i vniknutí vnějších vlivů, zejména vodnímu živlu. Výše voděodolnosti bývá udávána stupněm krytí (IP), který je následován dvěma číslicemi – IPX1, IPX2 a tak dále. První číslice udává ochranu před nebezpečným dotykem a před vniknutím cizích předmětů z okolí. Druhé číslo značí stupeň krytí před vniknutím vody. Čím vyšší číslo stupeň krytí má, tím je vyšší také vodotěsnost.

Vodáci by tedy měli vybírat mezi spodními stupni krytí, které jsme sepsali do porovnávací tabulky níže. Zároveň bychom rádi upozornili na to, abyste si vždy podrobně pročetli přibalený návod a technické údaje. Není totiž odolnost jako odolnost. Mějte rovněž na paměti i fakt, že čím více budete reprák namáhat (ponořovat do vody atd.), tím rychleji krátíte jeho životnost.

Porovnání stupně krytí vůči vodě

Stupeň krytí Charakteristiky stupně krytí IPX0 Reproduktor nemá ochranu IPX1 Reproduktor odolá kapající vodě po dobu 10 minut IPX2 Reproduktor odolá kapající vodě po dobu 10 minut pod 15° náklonem (testováno 2,5 min. ze 4 stran) IPX3 Reproduktor odolá vodní tříšti po dobu 10 minut (testováno s 10 litry vody) IPX4 Reproduktor odolá stříkající vodě po dobu 10 minut ze všech stran IPX5 Reproduktor odolá tryskající vodě po dobu nejméně 3 minut ze všech stran (testováno s 2,5 litry za minutu) IPX6 Reproduktor odolá intenzivně tryskající vodě po dobu nejméně 3 minut ze všech stran (použito 100 litrů za minutu) IPX7 Reproduktor zvládne 30 minut v hloubce 1 metru IPX8 Reproduktor zvládne delší dobu ponoru – dobu stanovuje výrobce IPX9 Reproduktor odolá tlakové vlně – například vysokotlakému čističi (WAP)

Konektivita – možnosti připojení

Každý bezdrátový reproduktor je vybaven řadou konektorů. Díky vstupním portům můžete rozšířit i jeho funkční nabídku.

USB konektor – Naprostým základem je microUSB port. Reproduktory s USB vstupem touto formou dobíjíte a párujete. Vyspělejší modely umožňují skrze datový kabel odesílání hudby z telefonu nebo tabletu. Voděodolné reproduktory mají tuto zdířku zadělanou vodotěsnou krytkou, která jde většinou dost špatně vyklápět. Dávejte si pozor, abyste ji nepoškodili (hrozí ztráta voděodolnosti).

– Naprostým základem je microUSB port. Reproduktory s USB vstupem touto formou dobíjíte a párujete. Vyspělejší modely umožňují skrze datový kabel odesílání hudby z telefonu nebo tabletu. Voděodolné reproduktory mají tuto zdířku zadělanou vodotěsnou krytkou, která jde většinou dost špatně vyklápět. Dávejte si pozor, abyste ji nepoškodili (hrozí ztráta voděodolnosti). MicroSD – Na cesty se rozhodně hodí přítomnost portu pro umístění microSD karet. Na paměťovou kartu si můžete nahrát oblíbené písničky, které pak váš reprák automaticky přehrává. Dávejte si ale pozor, protože každé zařízení podporuje různé kapacity karet. Vysokokapacitní kartu nemusí reproduktor vůbec přijmout.

– Na cesty se rozhodně hodí přítomnost portu pro umístění microSD karet. Na paměťovou kartu si můžete nahrát oblíbené písničky, které pak váš reprák automaticky přehrává. Dávejte si ale pozor, protože každé zařízení podporuje různé kapacity karet. Vysokokapacitní kartu nemusí reproduktor vůbec přijmout. AUX – Většina přenosných hudebníků vlastní 3,5 mm audio jack. Pomocí tohoto kabelu máte možnost propojit reprák s vaším telefonem nebo tabletem, což oceníte třeba při špatném signálu. Při takové variantě ale musíte počítat s omezenou možností umístění (telefon je s druhým zařízením napevno spojen). Signál je naopak naprosto bezproblémový – drát je prostě drát.

Ovládání

Z ovládání reproduktoru nemusíte mít žádné obavy. Pro lepší orientaci je ideální si nejprve nastudovat přibalený návod a teprve potom začít přístroj používat. Ovládání zpravidla probíhá skrze mechanická tlačítka. Pomocí tlačítek zapínáte reprák, přepínáte nebo pozastavujete písničky, měníte hlasitost a tak dále. Všechny vyjmenované možnosti navíc fungují i na YouTube, takže vás při poslechu oblíbeného interpreta nebude nic omezovat. Bluetooth reproduktory můžete ovládat i přes mobilní telefon nebo tablet. Záleží zcela na vás, jaké variantě dáte přednost. Ani kombinace není vyloučena. Mějte rovněž na paměti, že ve většině případů tyhle reproduktor můžete použít i k iPhonu.

Náš tip Milovníkům hudby doporučujeme také skladné a praktické MP3 přehrávače.

Funkce

Člověk by tomu ani nevěřil, ale také reproduktory k mobilu vlastní nějakou tu funkci navíc. Níže si uvedeme ty nejčastější, na které můžete při nákupu narazit. Vyšší výbava znamená vyšší cenu. Zkuste si zamyslet nad tím, zda tyhle funkce vůbec využijete. Záleží hlavně na tom, kde budete budoucí repráček používat.

Funkce Popis funkcí FM rádio Poslech oblíbené stanice vám umožní funkce FM rádio. Reprák nepotřebuje externí přijímač, protože má veškerou potřebnou techniku Mikrofon Funkci handsfree využijete pro telefonování a klábosení s přáteli. Stačí sedět nebo ležet v dosahu reproduktoru Displej Obrazovka bývá přítomná u větších reproduktorů. Snadno vás informuje o použitých funkcích či přehrávané skladbě Podsvětlení Stejně jako v případě displeje, i podsvětlení nabízí větší a dražší modely. Snůška barev vypadá při hraní hudby velice hezky, mnohdy dokonce bliká do rytmu. Na domácí párty prostě ideální! Stav baterie Díky grafickému nebo diodovému ukazateli stavu baterie si nemusíte hlídat čas, po jaký váš repráček hraje. Taková komfortní funkce Svítilna Přítomnost svítilny oceníte hlavně na výšlapech mimo domov. Je ale pravda, že na konci akce se po tmě hledají ztracené klíče také hodně špatně

Cena

Bezdrátové repráčky se dají pořídit již za pár set korun, ovšem výjimkou nejsou ani modely za několik tisíc . Při výběru je zásadní, co od nového hudebníka očekáváte. Pokud již nyní víte, že budete poslouchat hudbu často, raději investujte vyšší částku. Vyšší výdaj se skutečně vyplatí. Dražší modely totiž nejenže dobře hrají, ale také dobře vypadají a něco vydrží.

Cena do 1 000 Kč

Za pár set korun doporučujeme koupit reprák hlavně na cestu do školy nebo občasný poslech. Od takové ceny nemůžete očekávat nijak špičkovou kvalitu zvuku, výdrž ani odolnost. Roli hraje samozřejmě finanční stránka, stejně tak zpravidla malé rozměry a hmotnost. Do několikacentimetrového těla se napasovat něco kvalitního zkrátka nedá. Na druhou stranu není problém i za částku pod tisíc korun koupit reproduktor s mikrofonem.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Jak naše zkušenosti a test reproduktorů prozradili, za částku do 3 000 Kč si již můžete pořídit vynikající USB reproduktor k telefonu, který bude hrát dosti silně a vydrží klidně i 20 hodin nepřetržitého rachotu. Navíc tyto modely dokáží odolat vodě a nárazům. Takové zařízení se hodí i na venkovní posezení s přáteli.

Cena nad 3 000 Kč

Za vyšší cenu si již pořídíte špičkové repro k mobilu, které je schopno uspokojit i nejvyšší nároky. Výjimkou není podpora NFC a dalších technologií. Samozřejmostí je špičkové zpracování a něco navíc v podobě blikajících světýlek.

Nejoblíbenější značky

JBL

Mezi nejpopulárnější značku přenosných reproduktorů jednoznačně patří JBL. Tato americká společnost, vlastněná skupinou Harman International, vyrábí audio zařízení v celosvětovém měřítku. Základ společnosti byl položen v roce 1946. Od té doby uplynulo již hodně vody a JBL v současné době patří mezi profesionální zvukové vývojáře. Vyrábí také repráky do automobilů. Název JBL vznikl z písmen zakladatele společnosti Jamese Bullougha Lansinga, který jako první v historii dokázal ozvučit film.

LAMAX

Společnost LAMAX patří mezi ověřené výrobce spotřební elektroniky, kterou používáme každý den. Zaměřuje se na chytré náramky, sluchátka a samozřejmě i reproduktory. Tahle značka klade důraz na vysokou kvalitu, jednoduché používání a pěkný design, který zpravidla zdobí tyrkysová barva. LAMAX patří mezi cenově dostupné produkty.

Niceboy

Mladá společnost Niceboy působí na trhu teprve od roku 2016. Původní zaměření značky bylo cíleno na vývoj outdoorových kamer, autokamer a příslušenství. Později se pustila i do vývoje přenosných repráčků a bezdrátových sluchátek. Nyní se Niceboy prodává v 8 evropských zemích.

Sencor

Příběh značky Sencor se začal psát v roce 1969 v Japonsku. Od té doby se uchytila nejen na českém trhu, kde si získala srdce mnoha zákazníků. Produkty Sencor patří mezi cenově velmi dostupné, čehož si jsou zákazníci dobře vědomi. V tuto chvíli se společnost mimo reproduktorů soustředí na vývoj mixérů, vysavačů a třeba žehliček. Opravy jejich zboží zajišťuje společnost FAST v Říčanech u Prahy.

Náš tip Slušnou hlasitost a basový průvod dokáží vypotit také soundbary. Do uší jsou zase ideální bezdrátová sluchátka.

Bose

Reproduktorů Bose se na našem trhu prodává velká spousta. Obecně vzato patří tato značka mezi špičkové, čemuž také odpovídá cena. Bose je americká společnost, která v současné době patří mezi lídry v oboru audio zařízení. Tento název najdete na domácích kinech, sluchátkách nebo automobilových zvukových systémech. Vznik se datuje na rok 1964.

Marshall

Značku Marshall Amplification můžete vidět snad na každé venkovské zábavě. Tato britská společnost se již od roku 1962 zabývá vývojem zesilovačů, přičemž její založení si připsal na triko Jim Marshall. Již delší dobu patří mezi nejrespektovanější výrobce aparatur. Koupě bluetooth reproduktoru Marshall je záruka kvality stejně jako vyšší cena.

Beats

Celým názvem Beats Electronics je americký výrobce audiotechniky a příslušenství. Datum vzniku se začalo psát v roce 2006, přičemž kromě sluchátek a repráků společnost Beats od roku 2012 spravuje streaming hudby – Beats Music. V roce 2014 koupila společnost Apple za 3,2 miliardy dolarů. Už to o něčem svědčí.

Samsung

Jihokorejského velikána Samsung asi není třeba nijak dlouze představovat. Již řadu let patří mezi nejlepší výrobce chytré elektroniky na světě, jehož prestiž strmě stoupá. Samsung je zárukou kvality za rozumnou cenu. Na poli přenosných reproduktorů nabízí malé modely za pár set korun, až po velké systémy s cenovkou nad 10 tisíc korun.

Sony

Jestliže hledáte kvalitní párty reproduktor Sony, tak jste na dobré adrese. Tahle megalomanská společnost, jejíž vznik se datuje od roku 1946, na trhu prodává obrovské množství různých repráčků až po výkonné systémy. Sony je považována za jednoho z nejlepších výrobců elektroniky na spotřebitelském trhu.

Kde koupit přenosný reprák

V prvé řadě doporučujeme portál Heureka, který nabízí obrovské množství bezdrátových hudebníků řazených dle ceny a parametrů. Skvělou nabídku reproduktorů najdete také na Alze nebo Lidlu. Chcete-li koupi bluetooth reproduktor levně, zkuste štěstí na bazaru, kde se prodává například JBL Charge 3.

Použité zdroje:

Nejlepší přenosné bluetooth reproduktory 2022

Post a Comment