Chcete si stáhnout nějakou novou aplikaci pro svůj Android telefon/tablet, ale neumíte si vybrat z obrovského množství v Play Storu? Právě tuto volbu by vám měl pomoci vyřešit náš nový seriál Top Apps, kde se každý druhý týden podíváme na ty nejlepší a nejzajímavější aplikace, jaké nám zelený robot může nabídnout.

V prvním dílu seriálu se podíváme na aplikace spojené s poslechem hudby a představíme si hned tři hudební přehrávače. Jeden je plný různých nastavení a srší inteligencí, druhý napěchovaný funkcemi a ten poslední nám ukáže, že v jednoduchosti je krása.

Top Apps: v rytmu hudby

BlackPlayer

Začneme přehrávačem BlackPlayer, který nabízí jedny z nejširších možností nastavení, jaké můžete u přehrávače vůbec najít. Upravit a přizpůsobit si zde lze prakticky vše. Od různých barevných schémat, přes typ písma, zobrazení složek, různých nastavení audia až třeba po stahování obrázku alb i interpretů. A právě s těmi souvisí i jedna velmi zajímavá funkce.

Poté, co se vše automaticky stáhne, zkuste kliknout na nějakého interpreta. Objeví se seznam skladeb a po swipnutí doprava vyjede kolonka, kterou nikde jinde nenajdete. Její název je bio a umožňuje automaticky stáhnout biografii dané kapely či zpěváka. Možná vám to nepřijde jako něco významného, ale pro hudební nadšence, jako jsem já, je zajímavé přečíst si přímo v aplikace něco o své oblíbené kapele a mít tyto informace vždy po ruce přímo v aplikaci, a to i offline.

BlackPlayer je v tomto vyhledávání navíc opravdu velmi inteligentní a vždy mi našel obrázky i biografii k interpretům, u kterých bych to rozhodně nečekal. Pokud tedy chcete chytrý přehrávač plný různých typů nastavení, s kterými si můžete hrát, je BlackPlayer něco právě pro vás.

Stáhnout BlackPlayer Music Player

Pi Music Player

Funkce. Těmi je Pi Music Player opravdu nacpaný a navíc je oblečený do atraktivního kabátku. Přehrávač vypadá opravdu pěkně a stylově. Bohužel u něj ale nepočítejte se stahováním obrázků alb a interpretů a dalšími nastaveními, o tom Pi není. Přeci jen nastavit v něm můžete doslova jen pět věcí. Pi je zkrátka o funkcích.

Pod pěknou tvářičkou máte totiž i Ringtone Cutter pro sestřihání telefonního vyzvánění, které si můžete přímo v aplikaci přenastavit. To není ovšem vše, je tu samozřejmě i vlastní ekvalizér. Ten nepůsobí agresivně, má spoustu možností úprav a změna zvuku je výrazná, ale netrhá vám úplně uši, jak tomu občas je u jiných přehrávačů. Užitečný může být i Sleep Timer, který vám hudbu vypne po vámi zvolené době. Pokud usínáte za poslechu vámi stažené hudby nebo podcastu, rozhodně tuto funkci oceníte.

Stáhnout Pi Music Player

Phonograph Music Player

A konečně jako poslední je tu můj osobní favorit, Phonograph. Jestli se vám líbí myšlenka Material Designu stejně jako mně a chcete opravdu krásný a jednoduchý přehrávač, už nehledejte. Žádné funkce navíc ani spoustu nastavení zde nenajdete. Tady jde o vzhled a jednoduchost.

Můžete si přehrávač přizpůsobit vzhledově, jak jen chcete. Barvy, motiv, obrázky alb a vývojáři přidávají stále víc a víc. Přehrávač může zkrátka vypadat přesně tak, jak chcete. Barevně a křiklavě nebo umírněně a stylově, záleží jen na vašem vkusu. Avšak proč je Phonograph tak jednoduše krásný, pochopíte až po zapnutí první písničky. Vše je krásně přehledné a plné animací. Ikonky se otáčejí, barvy se přizpůsobují obrázkům alb a díky jednoduchému gestu nahoru si pomocí krásné animace „vytáhnete“ seznam skladeb.

A to je v podstatě vše, co v přehrávači najdete. Ano, není toho moc, ale někteří z nás zkrátka víc nepotřebují a zejména pro fanoušky Material Designu a pestrých barev je Phonograph jasnou volbou.

Stáhnout Phonograph Music Player

Post a Comment