Vybíráme mp3 přehrávač – Jak zvolit ten správný?

Trh kapesních mp3 přehrávačů můžeme přirovnat k trhu mobilních telefonů či notebooků. Tolik různých variací, druhů a výrobců, že se z toho můžete zbláznit. Chcete udělat radost sobě nebo svým blízkým koupí nějakého pěkného kapesního přehrávače, ale nevíte si rady jaký vybrat? V dnešním článku se Vám pokusím volbu ulehčit.

Reklama

Podporované formáty

I přesto, že se kapesním přehrávačům říká mp3 přehrávač, dokáže přehrát i jiné formáty. Krom mp3 to jsou standardně ještě WAV, WMA, popřípadě AAC. V poslední době se projevuje také kodek FLAC, ale ještě není tolik rozšířený. FLAC je, společně s WAV, bezztrátový kodek, takže skladba obsahuje vše, co má obsahovat. U ztrátových formátů je nedůležitá část dat úplně vypuštěna, běžný uživatel to prostě nepozná, možná jedině tak, že výsledný soubor má asi 15% velikost od původního souboru. Kdežto u FLACu se žádná data nevypouštějí, a tak si i hudební uši přijdou s tímto kodekem na své. Většina lidí preferuje mp3 formát, tak proto mp3 přehrávač. Není to sice nijak excelentní řešení, ale při bitrate 192-320kb/s už je muzika dostatečně kvalitní.

V podstatě existují dva druhy uživatelů, kteří přehrávače využívají. Většině lidí bohatě vystačí základní a kompatibilní MP3, řekněme třeba s vyšším bitrate. S tím si poradí všechny přístroje. Druha kategorie audiofilů, která dokáže rozeznat rozdíl mezi 200 a 300Kbps u empétrojky jednoznačně preferuje bezztrátová (FLAC, APE), nebo alespoň kvalitnější řešení (OGG). Při výběru přístroje se stačí jednoduše podívat, jaké formáty podporuje a podle to volit. Nezapomeňte, že muzika zakódovaná do bezztrátového formátu zabírá také podstatně více místa a tak je podle toho třeba uzpůsobit výběr kapacity paměti.

U přehrávání hudby nebude takový problém, ale s případným videem už je to složitější. Nejčastěji podporované formáty videí jsou WMV, MPEG4, DivX, či XviD. Každopádně, i když máte video, které je upraveno v odpovídajícím formátu, přehrávač jej nemusí chtít, protože video má vysoké rozlišení, nebo je zakódované se špatnými parametry kodeku. Počítejte proto s tím, že ve většině případů budete muset video před použitím zkonvertovat. Výrobce sice vždycky nějaké to udělátko pro konverzi dodá, ale často je to tragicky nepoužitelný program. Pro jednoduchou konverzi videa doporučuji prográmek Media Coder. Poradí si s jakýmikoliv formáty a zvládne bez problémů integrovat titulky přímo do videa.

i Zdroj: Pctuning

Logo kodeku FLAC

Doplňkové funkce

Přehrávání hudby, popřípadě videa a prohlížení fotografií, není vše, co dnešní přehrávače umí. Standardní funkcí je diktafon. Téměř každý přístroj obsahuje vestavěný mikrofon. Většinou ale má nedostačující kvalitu nahrávání. Citlivost mikrofonu je většinou nízká nebo naopak vysoká. Kdybyste opravdu chtěli diktafon využívat, vyzkoušejte si jej, jestli má mikrofon dostačující kvalitu nahrávání.

Další funkcí je rádio. Anténa není příliš silná, a tak v méně dostupných oblastech nechytnete signál. S RDS také většinou nepočítejte, je to škoda, ale výrobci tuto vestavěnou funkci rádia nepřidávají.

U levných přehrávačů můžete také zjistit, že neobsahují funkci datum a čas. Ty zdatnější stroje je mají povinně, taktéž to je s kalendářem.

Prohlížení textu se také velmi rozšiřuje, a tak si ze svého přehrávače můžete udělat elektronickou knihu. Bohužel kvůli malému displeji není písmo tak skvěle čitelné a přehrávače podporují pouze soubory s příponou txt. Prostě zlatý papír.

Jak už jistě víte, u mobilních telefonů se velmi rozšířila funkce digitálního fotoaparátu. Tak proč nepřidat fotoaparát do empétrojky. Kvalita fotek se ale pohybuje většinou v rozlišení 2 Mpx, ale v budoucnu se určitě dočkáme lepších.

Jako novinku bych mohl uvést Wi-Fi modul. Například už zmiňovaný Creative ZEN X-Fi takovou funkci má. Ale nepředstavujte si, že si budete brouzdat internetem. Wi-Fi slouží čistě na hudební účely. Sdílení médií je čím dál více oblíbené a tak si můžete přehrávat hudbu, kterou máte ve svém PC, notebooku, či NAS serveru, anebo si přehrávat hudbu, která je uložena na serverech firmy Creative. Globálně je zatím tento přehrávač jediný s touto funkcí, ale věřím, že v zemích jako je Japonsko, najdeme další přehrávače s Wi-Fi.

Hry se také dostávají všude možně a taktéž to platí pro kapesní přehrávač. Nemluvím zrovna o PSP, ale o jednoduchých hrách. Například přehrávač EU3C CORE Gamer je také kapesní konsole, ale trochu s jinými hrami než by kdokoli dnes čekal. Zahrajete si na něm tzv. „televizní hry“. Jsou to hry z prvních televizních konsolí z devadesátých let.

i Zdroj: Pctuning

Evolve Trinity

Závěr

Pokud jste přežili ve zdraví až k tomuto závěru, doufám, že jsem vám ulehčil výběr kapesního přehrávače, anebo alespoň rozšířil celkový pohled o těchto přístrojích. Ať už si vyberete jakýkoli přehrávač, který je uveden na trhu, přeji vám s ním mnoho spokojenosti a zábavy. I když asi neexistuje dokonalý přehrávač, který by nedostal ani jeden mínus, doufám, že ten váš bude mít plusů co nejvíce. Jak už jsem psal v úvodu, design není vše a věřím, že jste se o tom přesvědčili.

Jak vybrat mp3 přehrávač

Není to lehké, vybrat si správný mp3 přehrávač z toho obrovského množství na trhu. Ale díky tomuto článku to pro vás bude hračka.

Jak vybrat ten správný mp3 přehrávač, když je jich dnes na trhu tolik druhů a každý má spoustu skvělých funkcí a vlastností? Máme tu několik důležitých kritérií, na která byste se měli především zaměřit při výběru toho správného mp3 přehrávače, aby plně vyhovoval všem požadavkům.

K čemu budete mp3 přehrávač využívat

Jak jsem již zmínil, dnešní mp3 přehrávače mají spoustu funkcí a proto byste měli jako první věc zvážit právě to, jaké funkce budete od nového mp3 přehrávače požadovat. Pokud chcete pouze poslouchat hudbu a nic víc, postačí vám mp3 přehrávač, který má menší displej, sloužící jen pro zobrazení názvů písniček, nebo bez displeje. Ale pokud chcete také sledovat na novém mp3 přehrávači filmy nebo si prohlížet fotografie, budete potřebovat pokročilejší model s velkou barevnou LCD obrazovkou. Pokud si nejste jistí, jaké funkce se vám budou hodit, pořiďte si radši o několik stovek dražší variantu s větším barevným displejem.

Velikost mp3 přehrávače

Někdo poslouchá hudbu cestou do práce, nebo do školy a někdo třeba chodí se sluchátky v uších běhat do parku. Proto je důležité zvážit, jak velký a těžký mp3 přehrávač si pořídit. Ty nejmenší a nejlehčí modely si můžete bez problému připnout na tričko a ani o nich nebudete vědět. To se výborně hodí pro ty, kteří chtějí pouze poslouchat hudbu, nebo při poslechu hudby sportovat. Poté je tu kategorie středně velkých mp3 přehrávačů, které jsou v dnešní době nejrozšířenější mezi uživateli. Stále jsou tyto modely velmi lehké, takže se dají bez problému nosit kdekoliv a navíc mají i celkem velké barevné displeje, takže není problém si na nich přehrát film, nebo prohlédnout fotky. Poslední kategorií jsou velké mp3 přehrávače, kterým dominuje obrovský a kvalitní displej, který je ideální pro ty, kteří budou chtít především sledovat filmy a prohlížet si fotografie. Nevýhodou je, že už mají poměrně velké rozměry a jsou také těžší. Takže se sice ještě vejdou do kapsy u kalhot, ale určitě budete stále vědět, že daný mp3 přehrávač v té kapse máte.

Velikost úložného prostoru

Nejvíce jsou rozšířené dva typy pamětí u mp3 přehrávačů a to buď pevný disk, nebo flash paměť. Mp3 přehrávače s pevným diskem mají větší kapacitu, oproti přehrávačům s flash pamětí. Ale i přes to, že mp3 přehrávače s pevným diskem nabízejí větší kapacitu, jsou přehrávače s flash pamětí dražší. Důvodem je to, že flash paměť je lehčí a zabírá méně místa, což hraje důležitou roli u mp3 přehrávačů. Také na rozdíl od pevných disků neobsahují flash paměti žádné mechanické části, takže jsou mnohem více spolehlivé a také mají menší spotřebu, což prodlouží životnost baterie. A konečně se dostáváme k otázce, jak velkou kapacitu by měl mp3 přehrávač mít. Pro poslech hudby úplně postačí přehrávače s kapacitou 2 – 4 GB, které pojmou 1000 – 2000 písniček. Pokud ovšem plánujete také sledovat filmy a prohlížet si fotografie, zvolte raději kapacitu 8GB a větší.

Výdrž baterie

Většina MP3 přehrávačů obsahuje vyměnitelné baterie, nebo mají zabudovanou dobíjecí baterii (například jako mobilní telefony). Důležitým parametrem ale většinou není typ baterie, ale její výdrž. Pokud mp3 přehrávač nemá výdrž alespoň 12 hodin pro přehrávání hudby a 4 hodiny pro přehrávání videa, tak se mu obloukem vyhněte.

Podporované formáty hudby a videa

Nejpoužívanějšími formáty v současné době jsou mp3 (což je univerzální formát pro hudbu), WMA a také AAC (formát společnosti Apple pro ipod). Drtivá většina přehrávačů podporuje všechny tyto formáty, takže nemusíte mít strach, pokud máte hudbu v tomto formátu, že byste si jí nemohli na novém mp3 přehrávači poslechnout. Pokud budete chtít sledovat filmy, musí mp3 přehrávač podporovat buď formát mp4, nebo avi a u fotografií se jedná o nejpoužívanější formát jpg (jpeg), popřípadě png.

Speciální funkce

Některé mp3 přehrávače nabízí také funkce navíc, jako fotoaparát, příjem vysílání rádia, nahrávání zvuku pomocí vestavěného mikrofonu,nebo také například připojení k internetu přes wi-fi. pokud byste měli o něktorou z doplňkových funkcí zájem, zkontrolujte si při výběru, jestli daný přehrávač tuto funkci nabízí.

Závěr

U mp3 přehrávače si tedy hlavně musíte ujasnit, k čemu a kde jej nejčastěji budete využívat. Také hodně záleží na velikosti paměti, pokud chcete mít v novém mp3 přehrávači více filmů a spoustu fotek, investujte raději do větší paměti, než aby se stalo, že se do přehrávače nevejdou všechny soubory, které tam chcete mít. Také doporučuji vyhledat si na internetu názory ostatních uživatelů, jak jsou spokojení s daným mp3 přehrávačem, abyste si potvrdili, jestli je daný mp3 přehrávač skutečně dobrou volbou.

Šrámi92

Vyberte si: 23 nejlepších MP3 přehrávačů podle redaktorů Technet.cz

Ve včerejším článku (více zde) jste si mohli přečíst základní rady při nákupu přehrávačů. Dnes se podíváme na konkrétních 23 „empétrojek“, které by pod stromečkem nezklamaly ani redaktora Technetu.

Pro připomenutí uvádíme, že ceny vybraných přehrávačů se pohybují od 799 Kč do cca. 19000 Kč. V závislosti na typu zařízení. Kapacity se pohybují od 1 do 80 GB. Hledáte-li pouze o hudební přehrávač do města, stačí vám 1500 až 2000 Kč a 1 až 4 GB paměti. Hodláte-li na cestách sledovat i filmy a fotografie, počítejte s minimální částkou okolo 3000 Kč a kapacitou alespoň 4 GB.

Za ideální kapesní videopřehrávač s 30GB harddiskem zaplatíte cca. 12000 Kč. Cena roste jak s kapacitou, tak se zdokonalující se výbavou. Rozhodně se vyhýbejte přístrojům s podporou videa v cenové relaci pod 2000 Kč, které dovozci v letácích označují jako MP3/MP4 nebo mini PMP (Portable Media Player). Nepřehrají pořádně ani film, ani hudbu.

Platí pravidlo, že čím nižší cena, tím méně funkcí by přehrávač měl mít, aby pracoval k vaší plné spokojenosti.

Creative Zen Stone / Zen Stone Plus

cena: Zen Stone 1 GB za 799 Kč, Zen Stone Plus 2 GB za 1 449 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA ostatní podporované formáty: - funkce: FM tuner u verze Plus, diktafon

výdrž baterie (maximum): 9 h rozměry, hmotnost: 56 x 35 x 13 mm, 21 g popis Nejlevnější zástupce ve výběru. Základní verzi Zen Stone bez displeje a s kapacitou 1 GB seženete již za 799 korun. Model s displejem a dvojnásobnou pamětí stojí 1 449 Kč. Dražší verze nese označení Zen Stone Plus. Vzhledově se oba přehrávač liší právě jen v absenci nebo přítomnosti OLED displeje. Stone Plus má navíc také diktafon a FM tuner. Další informace naleznete v tomto článku.

Samsung U3

cena: 4 GB za 1 999 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, MP3, WMA, WMA DRM, ASF, Ogg Vorbis ostatní podporované formáty: - funkce: FM tuner s RDS, diktafon

výdrž baterie (maximum): 15 h rozměry, hmotnost: 80 x 25 x 20 mm, 23 g popis Jednoduchý hudební přehrávač s přehledným monochromatickým OLED displejem, vybavený FM tunerem s funkcí RDS (zobrazuje názvy rozhlasových stanic) a diktafonem. Samsung nabízí vynikající zvuk, kvalitní sluchátka, jednoduchou obsluhu a přímý USB port pro připojení k počítači. Není třeba s sebou nosit propojovací kabely. Další informace naleznete v tomto článku.

Iriver T60

cena: 2 GB za 1 499 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, ASF, Ogg Vorbis ostatní podporované formáty: - funkce: FM tuner s nahráváním, diktafon, podcast ready software výdrž baterie (maximum): 19 h rozměry, hmotnost: 65 x 27 x 22 mm, 24 g bez baterie AAA popis Vynikající hudební přehrávač napájený jednou AAA (mikrotužkovou) baterií. Vyniká dlouhou výdrží (až 19 hodin), výborným zvukem a snadným a intuitivním ovládáním. Diktafon lze automaticky aktivovat hlasem. Z rádia lze nahrávat přímo do MP3. Čas, datum a délku záznamu je možné dopředu naprogramovat. Pokročilí posluchači ocení podporu audio formátu Ogg Vorbis. Další informace naleznete v tomto článku.

Emgeton X1 Cult

cena: 4 GB za 1 890 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA ostatní podporované formáty: - funkce: FM tuner, linkový audio vstup, diktafon výdrž baterie (maximum): 12 h

rozměry, hmotnost: 70 x 33 x 12 mm, 38 g popis Jednoduchý hudební přehrávač za velmi příznivou cenu. Monochromatický OLED displej poskytuje dostatečný přehled o přehrávaných skladbách. Nechybí diktafon a rádio. Vzhledem k cenové kategorii potěší nadstandardní přibalená sluchátka s velmi dobrým zvukem. Další informace naleznete v tomto článku.

Sony NWZ-B105

cena: 2 GB za 1 570 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA ostatní podporované formáty: - funkce: FM tuner, diktafon výdrž baterie (maximum): 9 h rozměry, hmotnost: Rozměry, hmotnost: 25 x 90 x 17 mm, 30 g popis Nejjednodušší z celé řady Sony walkmanů je vybaven monochromatickým LCD displejem. Nabízí diktafon i rádio. S počítačem jej lze propojit přes přímý USB port ukrytý na přístroji pod plastovou čepičkou. Netřeba tedy tahat žádné další kabely. Kromě hudební knihovny je možné vyhledávat skladby i ve stromové struktuře adresářů. Další informace naleznete v tomto článku.

Emgeton M7 Cult

cena: 4 GB za 4 390 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, Ogg Vorbis, FLAC, WAV

ostatní podporované formáty: Ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPG, TXT funkce: FM tuner s hráváním, integrovaný diktafon, reproduktor, kalendář, poznámkový blok, hry výdrž baterie (maximum): 25 h pro audio, 9 h pro video rozměry, hmotnost: 81 x 47 x 11 mm, 75 g popis Multimediální přehrávač s dotykovým displejem o úhlopříčce šest centimetrů. Nejenže dokáže kvalitně přehrávat konvertovaná videa, ale uživatel má k dispozici i elektronický poznámkový blok s rozpoznáváním písma. Ten funguje stejně, jako u PDA. Široká je podpora audio formátů včetně Ogg Vorbis a FLAC. Využijete i integrovaný reproduktor. Podrobnou recenzi naleznete na zde.

iPod Touch

cena: 8 GB za 9 090 Kč podporované audio formáty: MP3, AAC (protected), Apple Lossless, AIFF, WAV, ostatní podporované formáty: H.264 , JPG, BMP, GIF, po instalaci jaibreakme i PDF, ebooks, ICQ apod. funkce: kalendář, poznámkový blok, hry, desítky aplikací lze stáhnout z internetu výdrž baterie (maximum): 22 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 110 x 61 x 8 mm, 120 g popis Bezesporu jeden z nejzajímavějších a nejvybavenějších MP3 přístrojů na trhu. Touch je také jediný flashový přehrávač, který nabízí surfování po internetu přes WiFi a prohlížení videí na serveru YouTube. Díky vylepšení od třetích stran lze do iPodu instalovat prakticky cokoliv. Počínaje čtečkou elektronických knih, přes IM, až po aplikaci Google Maps. Jedinečný dotykový displej jistě netřeba připomínat. Podrobmou recenzi naleznete na zde.

Ipod Classic

cena: 80 GB za 7 490 Kč podporované audio formáty: MP3, AAC (protected), Apple Lossless, AIFF ostatní podporované formáty: H.264, JPG, BMP, GIF funkce: kalendář, hry, plánovač výdrž baterie (maximum): 40 h pro audio, 7 h pro video rozměry, hmotnost: 62 x 103 x 13 mm, 140 g popis Jeden z mála skutečných multimediálních jukeboxů, který svou obří kapacitou (až 160 GB) uspokojí i ty nejnáročnější hudební fanoušky, kteří musí mít svou diskotéku neustále po ruce. Kromě toho samozřejmě iPod výborně přehrává fotografie a konvertovaná videa. Jemný displej s úhlopříčkou 6,35 cm je na obojí dostatečně velký. Podrobnou recenzi naleznete na zde.

Creative Zen

cena: 4 GB za 3 049 Kč

podporované audio formáty: MP3, WMA, WMA DRM, Audible, WAV ostatní podporované formáty: konvertované video WMV, JPG, TXT

funkce: Funkce: FM tuner, integrovaný diktafon, kalendář, plánovač, slot na SD a SDHC karty výdrž baterie (maximum): 25 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 83 x 55 x 11 mm, 65 g popis Multimediální přehrávač se slotem na SD karty (podpora velkokapacitních SDHC) patří mezi nejlevnější a zároveň nejlepší na trhu. Velmi dobře promítá video, které lze jednoduše zkonvertovat přiloženým programem. Brilantní displej má úhlopříčku 6,35 cm. K Zenu si můžete dokoupit celou řadu doplňků včetně sportovních pouzder apod.

iriver X20

cena: 4 GB za 3 490 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, Ogg Vorbis, ASF, WMA DRM ostatní podporované formáty: konvertované video WMV, JPG, TXT funkce: FM tuner s nahráváním, integrovaný diktafon, reproduktor, slot na micro SD výdrž baterie (maximum): 22 h pro audio, 6 h pro video rozměry, hmotnost: Rozměry, hmotnost: 98 x 49 x 15 mm, 71 g popis Multimediální přehrávač s integrovaným reproduktorem, výměnným akumulátorem a podporou WMA DRM. Výhodou je slot na micro SD karty a velmi pohodlné ovládání pomocí otočného kolečka. Na 5,6centimetrovém displeji lze bez problémů sledovat zkonvertovaná krátká videa i celovečerní filmy. Propojit jej s počítačem lze jak v režimu Mass storage, tak MTP. Podrobnou recenzi naleznete na zde.

Cowon D2

cena: 4 GB za 5 990 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, WAV, Ogg Vorbis, FLAC, APE ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPEG, TXT funkce: FM tuner s nahráváním, integrovaný diktafon, kalendář, plánovač, slot na SD a SDHC karty, další funkce lze přidat s novým firmware, podcast ready výdrž baterie (maximum): 25 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 78 x 55 x 17 mm, 91 g popis Nejnašlapanější a po stránce kvalitativní nejlepší flashový přehrávač na trhu pro náročné. Ovládání kombinuje dotykový displej (6,35 cm, ukazovátko přiloženo) a skutečná tlačítka. Nechybí slot na paměťové SD karty (včetně SDHC). Bezkonkurenční je zvuk a podpora konvertovaného videa. Do přehrávače lze nainstalovat i celou řadu dalších aplikací včetně kalkulátoru, slovníku apod. Vynikající je výdrž akumulátoru dosahující až 50 hodin. Podrobnou recenzi naleznete na zde.

Sony NWZ-A816

cena: 4 GB za 4 176 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, AAC

ostatní podporované formáty: konvertované video AVC Baseline, MPEG 4, JPEG funkce: - výdrž baterie (maximum): 33 h pro audio, 8 h pro video rozměry, hmotnost: 44 x 88 x 10 mm, 53 g popis Vynikající multimediální přehrávač s kvalitním displejem s úhlopříčkou 5 cm pro pohodlné sledování videí. V základním balení dostanete i opravdu velmi dobrá špuntová sluchátka, která nejenže nadstandardně hrají, ale i výborně drží v uchu. Vynikající ovládání přístroje. Podrobnou recenzi staršího modelu (liší se pouze nutností používat program SonicStage) naleznete zde.

Sony NWZ-S600

cena: 4 GB za 3 711 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, AAC ostatní podporované formáty: konvertované video AVC Baseline, MPEG 4, JPEG funkce: - výdrž baterie (maximum): 33 h pro audio, 8 h pro video rozměry, hmotnost: 42 x 80 x 11 mm, 50 g popis Ve srovnání se Sony NWZ-A800 o něco levnější a co se displeje týče, také menší (4,6 cm) přehrávač. Stejně jako výše zmíněný walkman má nadstandardní výdrž akumulátoru čítající až 33 hodin, výborný zvuk a jednoduché ovládání. Navíc je vybaven FM tunerem. Velkou předností všech přehrávačů Sony je velmi rychlé nabíjení akumulátoru - na 80 procent kapacity stačí cca. 90 minut.

Iriver Clix 2

cena: 4 GB za 3 999 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, ASF, Ogg Vorbis, WAV, Audible ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPEG, TXT, Macromedia Flash funkce: FM tuner, diktafon, hry, animace, podcast ready výdrž baterie (maximum): 24 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 80 x 47 x 13 mm, 55 g popis Multimediální přehrávač s asi nejjednodušším ovládáním vůbec. Celá přední strana iriveru funguje jako velké čtyřsměrné tlačítko. Položky v menu nebo písničky vybíráte pouhým kliknutím doleva nebo doprava. Clix zvládne obstojně i fotografie a konvertované filmy. Ke stažení je na internetu zdarma celá řada flashových her, stejně tak si na něm můžete pouštět i flashové animace (Macromedia Flash Lite 2.1).

Sencor Meizu M3

cena: 4 GB za 2 799 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, WMA Lossles, WAV, Ogg Vorbis, FLAC ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPEG, BMP, GIF, TXT funkce: 24 h pro audio, 5 h pro video

výdrž baterie (maximum): FM tuner, diktafon, hry rozměry, hmotnost: 39 x 81 x 7 mm, 42 g popis Hudební kreditka s dotykovým ovládáním. V kapse ji ani neucítíte. Umí sice také přehrávat filmy, ale není to ono. Barevný displej není na delší koukání dostatečně velký. Výsledný design je výsledkem hlasování veřejnosti, kterou Meizu oslovila formou soutěže. Nechybí pochopitelně FM tuner s nahráváním, hodiny a kalendář.

Sandisk Sansa e260R

cena: 4 GB za 3 430 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPEG funkce: FM tuner, diktafon, slot na micro SD karty výdrž baterie (maximum): 20 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 44 x 88 x 13 mm, - popis Multimediální přehrávač se čtečkou microSD karet. Rozlišení displeje s úhlopříčkou 4,5 cm není pro video ideální, ale na krátké skeče stačí. Přehrávač je nutné propojit s počítačem pomocí Windows Media Playeru 10. V nabídce nechybí rádio s nahráváním a diktafon. Sansa také zaujme velmi povedeným dílenským zpracováním částečně kovové pláště.

Samsung YP-S5

cena: 2 GB za 4490 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, AAC ostatní podporované formáty: konvertované video SVI, JPEG, TXT funkce: FM tuner, diktafon, výsuvné stereo reproduktory, Bluetooth výdrž baterie (maximum): 24 h pro audio, 4 h pro video rozměry, hmotnost: 46 x 96 x 15 mm, 85 g popis Miniaturní HiFi věž pro chalupářské diskotéky jako dělaná. Samsung má vyklápěcí stereo reproduktory (2 x 0,7 W), které mají plný zvuk a hrají poměrně nahlas. Nechybí ani podpora konvertovaného videa, i když ji vzhledem k nízkému rozlišení displeje (4,6 cm, 176 x 220 obr. bodů) asi nevyužijete. Naopak oceníte Bluetooth pro bezdrátové připojení sluchátek nebo spárování s mobilním telefonem a využití Samsungu jako hands free.

Samsung P2

cena: 4 GB za 5750 korun

podporované audio formáty: MP3, WMA

ostatní podporované formáty: konvertované video SVI a WMV, JPEG, TXT funkce: FM tuner s RDS, diktafon, Bluetooth

výdrž baterie (maximum): 35 h pro audio, 5 h pro video rozměry, hmotnost: 52 x 100 x 10 mm, 79 g popis Našlapaný multimediální přehrávač s jemným dotykovým displejem (úhlopříčka 7,6 cm, rozlišení 480 x 272) a technologií Bluetooth pro spárování s mobilním telefonem nebo sluchátky. Při sledování filmů oceníte poměr stran obrazovky 16:9. Obraz je špičkový stejně jako zvuk. Rádio je vybaveno funkcí RDS a zobrazuje názvy naladěných stanic.

M-Cody C 10

cena: 4 GB za 3 590 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, ASF, Ogg Vorbis, WAV ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPEG, BMP, TXT funkce: FM tuner, diktafon, slot na micro SD karty

výdrž baterie (maximum): 22 h pro audio, 4 h pro video rozměry, hmotnost: 88 x 52 x 9 mm, 43 g popis Štíhlý a designově velmi povedený multimediální přehrávač s netradičně řešeným a pohodlným dotykovým ovládáním a slotem na micro SD karty. Tlačítka jsou rozmístěna po obou stranách displeje a M-Cody se tak nejlépe obsluhuje obouruč. Displej s úhlopříčkou 6,3 cm splňuje všechny kritéria pro sledování filmů i fotografií. Nechybí rádio s nahráváním a také linkový audio vstup.

Doonio Gamster

cena: 1 GB za 3 580 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA ostatní podporované formáty: konvertované video AVI, JPG, BMP, TXT funkce: FM tuner s nahráváním, integrovaný diktafon, reproduktor, slot na SD/MMC karty výdrž baterie (maximum): 24 h pro audio, 4 h pro video rozměry, hmotnost: 116 x 59 x 17 mm, 121 g popis Miniaturní herní konzole vybavené 1,3 Mpix fotoaparátem a video kamerou. Rozšířit interní paměť je možné pomocí SD/MMC karet. Doonio promítne nejen konvertovaná videa a fotografie (úhlopříčka 7,6 cm), ale zahrajete si na něm hry (např. Super Mario, Street Fighter apod.), kterých se po internetu zdarma povalují desítky. Speciálně k hraní her je uzpůsobeno i rozmístění ovládacích prvků.

Cowon Q5W

Parametry přehrávače cena: 60 GB za 18490 Kč podporované audio formáty: MP3, WMA, ASF, Ogg Vorbis, WAV, FLAC, APE, MPC tj. kodeky: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, WMA, Ogg Vorbis, Wave, FLAC, APE, MusePack ostatní podporované formáty: AVI, ASF, WMV, MPG, OGM tj. kodeky: DivX, XviD, MPEG4, WMV 7/8/9 + titulky SMI, TXT, JPEG, BMP, PNG, RAW, DOC, XLS, PDF funkce: FM tuner s nahráváním, diktafon, USB Host, WiFi, internetový prohlížeč, IM kecálek, Bluetooth, výstup pro TV, reproduktory 2 x 1 W, + další funkce výdrž baterie (maximum): Výdrž baterie (maximum): 13 hodin pro audio, pro video 7 hodin rozměry, hmotnost: 139 x 88 x 20 mm, 380 g popis: Nejnašlapanější video MP3 jukebox na trhu. Brilantní dotykový displej s úhlopříčkou 12 cm a rozlišením 800 x 480 poskytuje opravdu vynikající zážitek ze sledovaného filmu. Nechybí wi-fi pro bezdrátové surfování po webu a Bluetooth pro bezdrátové připojení sluchátek. Číst a editovat lze i soubory Microsoft Office (Word, Excel). Nainstalován je i kecálek (IM) MSN. Praktický je také USB Host pro připojení externího USB zařízení (např. foťáku, USB klíčenky nebo třeba klávesnice). První dojmy z přehrávače si můžete přečíst zde.

Cowon iAudio A3

Post a Comment