Inteligentní reproduktory se staly módní a není vždy snadné jít za jedním nebo druhým, pokud zjistíte, že jsou všechny stejné nebo že plní stejné funkce. Existují rozdíly nebo vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost při nákupu jednoho nebo druhého zařízení, bez ohledu na to, jak krásné je v obývacím pokoji nebo jeho cena. Vysvětlíme tedy stručný průvodce nákupem inteligentních reproduktorů: na co bychom se měli dívat? Jaké jsou jejich rozdíly Co dělají? Stojí to za to

Řešíme hlavní otázky, které můžete mít při nákupu inteligentních reproduktorů. Vyjasňujeme pochybnosti, pokud nevíte, zda skutečně stojí za to sázet na tato zařízení, která neustále vidíte v obchodech, na sociálních sítích nebo v WhatsApp videa. Můžete použít svůj hlas k Zeptejte se jí pro téměř cokoliv dokážete si představit, vyprávět vám příběh nebo se ráno probudit. Ale můžete udělat mnohem víc, a proto byste měli věnovat pozornost.

Co je inteligentní reproduktor?

Jedná se o zařízení, které má mikrofony a reproduktory, které reagují na vše, co požadujete. Nejen vydává zvuky, ale také vás poslouchá a řídí vaše požadavky prostřednictvím virtuálního asistenta, pomocí kterého můžete ovládat vše kolem vás: můžete požádat, aby snížil žaluzie, rozsvítil světla, zazpíval píseň pro vás, probudil se ráno ... Nejenže je můžeme použít k poslechu hudby nebo rádia, ale můžeme také vydat rozkazy nebo zeptejte se, co potřebujeme. Jakýsi „virtuální sluha“ ve formátu reproduktoru pro ovládání připojeného domu.

Obecně platí, že lepší kvalita nebo dosah reproduktoru, tím kvalitnější budete mít v tom, co slyšíte, ale také lepší kapacitu, kterou bude muset poslouchat, na větší vzdálenost díky skutečnosti, že bude zahrnovat větší počet mikrofonů, jak budeme viz následující odstavce, které vám pomohou vybrat si, který z nich chcete koupit.

Pracují s hlavními současnými virtuálními asistenty, kterými jsme zvyklý na používání na mobilních telefonech , jako je Siri nebo Google Assistant nebo Alexa. Narodili se před několika lety a Amazon jako první spustil Echo, ale další, jako jsou domácí zařízení Google, jablko's HomePod, přijde také později. Ačkoli ty Google nebo Amazon mohou být nejznámější, existují i ​​jiné modely značek, jako je Samsung, LG, Xiaomi, Sony, Lenovo, Sonos…

Jsou užitečné, pokud nemáte propojený dům?

Z chytrého reproduktoru můžete získat mnohem více, pokud máte doma propojený žaluzie nebo inteligentní žárovky, které můžete ovládat hlasem. Ale to, že je nemáte, neznamená, že vám tento gadget nebude vůbec sloužit. Můžete například nastavit budíky, aby vás probudily, aktivovaly časovače, požádaly o recepty, požádaly vás, abyste řekli vtipy, zeptali se, zda je na cestě do práce dopravní zácpa nebo vědět, jaké je počasí každý den. Nemusíte mít nutně připojený domov mít chytrý reproduktor.

K čemu je řečník?

Existuje mnoho použití, které můžete dát každý den to vás možná ani nenapadlo. Některé studie tvrdí, že jedním z hlavních způsobů použití je poslech hudby, protože to nemůže být jinak. Mezi nejběžnější použití ale také patří informovat se o počasí, žádat o novinky dne, používat zařízení jako budík nebo stopky nebo ovládat jiná zařízení, která doma máme. Můžete ho například požádat o otevření Netflix. Mezi nejběžnější použití inteligentních reproduktorů patří:

Poslouchejte hudbu nebo podcasty

Zkontrolujte předpověď počasí

Nastavit budíky nebo časovače

Poslechněte si nejdůležitější zprávy dne

Připravte a diktujte nákupní seznam

Ovládejte domácí světlo nebo žárovky

Regulujte teplotu v inteligentních domech

Zapněte nebo vypněte televizor nebo zvyšte nebo snižte hlasitost

K čemu je mohu připojit?

Jak říkáme, jedním z hlavních využití těchto zařízení je ovládání domu. V současné době, ne každý z nás má chytrý dům se kterými můžeme žaluzie zvedat nebo snižovat jen tím, že o ně požádáme, ale v budoucnosti to bude mnohem běžnější. Ano, je běžné, že máte inteligentní žárovky nebo zástrčky, které můžete spravovat například tak, že se zeptáte například Alexy nebo Google.

Můžete požádat o změnu barvy světla WiFi žárovky, abyste snížili intenzitu, pokud se chystáte sledovat film ... A vše centralizované a můžete je ovládat svým hlasem. V současné době jsou pro ovládání obvykle nejběžnější televizory, žárovky, kamery, zástrčky nebo termostaty a existuje mnoho zástrček a prodlužovacích kabelů, které můžeme vypnout, a především mnoho žárovek kompatibilních s WiFi, které si můžeme naprogramovat, vybrat, změnit barvu . Doufáme však, že brzy také budeme moci zapnout nebo vypnout troubu nebo jakýkoli jiný elektrický spotřebič, který je inteligentní a kompatibilní s těmito virtuálními pomocníky. Dále centralizujeme veškerou kontrolu v našem hlasu nebo v aplikaci, kterou máme v mobilu.

Na co bychom se měli dívat?

Pokud si chceme vybrat jednu z těchto pomůcek, musíme vzít v úvahu mnoho věcí. Pravděpodobně nezáleží na tom, který z nich si vyberete, pokud chcete, aby se reproduktor zeptal, jaké je ráno. Ale pokud chcete jít mnohem dále, musíte věnovat pozornost řadě důležitých aspektů a charakteristik.

Operační systém nebo ekosystém

Pokud nemáte zařízení Apple, nemusí mít smysl jít na HomePod s uzavřenějším systémem. To znamená, že při výběru inteligentního reproduktoru uvidíte, co máte ve svém domě a co může být kompatibilní s jedním nebo druhým. Systémy jako Alexa nebo Google Assistant jsou otevřenější a mají více možností než ostatní uzavřenější než Apple se Siri. Je důležité věnovat pozornost tomu, co s tímto zařízením chcete ovládat a které značky jsou s ním kompatibilní. Například vaše televize nebo žárovky nebo projektor pro sledování filmů.

Můžete zkontrolovat specifikace jednotlivých systémů a zjistit, které značky jsou kompatibilní. Pokud máte velké množství zařízení Apple, možná to stojí za to vsadit na tuto značku, protože budete mít doma připojený prostřednictvím hlasových pokynů k chytrému reproduktoru. Pokud například používáte některá zařízení Amazonu ke sledování televize nebo s konektory AmazonBasics a dalšími zařízeními, Alexa vám umožní vše ovládat. Neexistuje žádné pevné pravidlo, abyste si mohli vybrat jedno nebo druhé, ale při rozhodování se budete muset podívat na jeho použití a možnosti. Je také zajímavé, že hledáte informace, konzultujete kompatibilní aplikace, rozhraní, design aplikací ...

Reproduktory a mikrofony

Je zřejmé, že jedním z hlavních použití inteligentních reproduktorů jsou reproduktory. A chceme, aby byli dobře slyšeni. Chceme však být také dobře slyšeni, když něco řekneme. To znamená, že chceme, aby reproduktory a mikrofony tohoto gadgetu byly kvalitní, abychom mohli poslouchat hudbu správně z jiné místnosti, ale také tak, abychom mohli vydávat rozkazy, aniž bychom se k nim museli příliš přibližovat. Například bez pohybu z pohovky.

Existují velké značky, které se specializují na audio technologii reproduktory se záviděníhodnou kvalitou s čistým a čistým zvukem. Jeho cena je však pravděpodobně vyšší než cena populárnějšího zařízení na trhu, jako je základní řada Amazon nebo Google. Nebo jsou jeho funkce omezenější než u jiných ekosystémů. Na čem vám záleží víc? V těchto případech si prostudujte specifikace, ale také potřeby každého z nich. Možná, na uživatelské úrovni, osoba, která se chystá koupit, není schopna rozlišit nuance kvalitnějšího nebo méně kvalitního zvuku, ale všimne si rozdílu v ekosystému aplikací nebo funkcí. Zhodnoťte svůj rozpočet, mikrofony, které každá z vašich možností obsahuje, velikost nebo typ interních reproduktorů, které gadgety, o kterých pochybujete, mají.

Obrazovka

V nedávné době jsme viděli, kolik inteligentních reproduktorů má obrazovku za reproduktory nebo mikrofony. Staly se terénními gadgety, které nám nejen umožňují ovládat je hlasem, ale i prostřednictvím dotykové ovládání podobné mobilnímu telefonu. Obrazovka nám poskytne další podrobnosti a další informace a můžeme mít úplnější využití, protože ji můžeme použít ke sledování dopravní trasy v reálném čase, času, počasí, konzultování receptů, zatímco je posloucháme, nebo uskutečňovat videohovory ... Stojí to za to? Ano, v některých případech jako Amazon Echo Show, což je hybrid mezi 10palcovým tabletem a inteligentním reproduktorem. Obrazovka nám poskytne více možností, ale musíme vzít v úvahu, pokud chceme takový kompletní gadget, jestli se nám za něj vyplatí platit více, pokud máme místo ... Kromě toho obvykle neobsahují pouze obrazovku, ale také kamery různého rozlišení zaměřeného na videohovory.

Tvar a velikost a design

Rozměry inteligentního reproduktoru jsou při nákupu stále důležité. Také design. Gadget budete mít vždy na dohled, v obývacím pokoji nebo v kuchyni nebo v ložnici. Je důležité vědět, zda vám dobře zapadne do velikosti, a je to něco, co musíte vzít v úvahu, protože mezi nimi jsou velké rozdíly modely stejné značky nebo modely stejné ceny, ale jiné značky. Design může být v elektronickém gadgetu sekundární, ale můžeme to vzít v úvahu, protože se na něj každý den a téměř kdykoli díváte.

značka

Značka nezáleží na tom, že nezáleží na tom, zda si vyberete jednu nebo druhou, ale je důležité, abyste vsadili spolehlivé a známé značky , že hledáte názory, informujete se. Bezdrátové reproduktory mají mikrofony a v některých případech fotoaparáty. To může představovat riziko, pokud vsadíte na někoho, koho vidíte levně, protože to může být nebezpečné nebo nemusí mít kvalitu, kterou jste od něj očekávali. Vždy hledejte názory, informace, skóre ...

Nejoblíbenější inteligentní reproduktory

Na trhu je mnoho z mnoha různých značek, ale shromažďujeme některé z nejpopulárnějších inteligentních reproduktorů na základě toho, co hledáte, přizpůsobené vašim potřebám nebo rozpočtu.

Nest Hub je jedním z high-end reproduktorů společnosti Google s cenou kolem 100 eur a má nejen mikrofon a reproduktory, ale také obrazovku, která pomáhá mít vše na první pohled. Celý připojený dům můžete ovládat z panelu obrazovky a můžete ovládat světla, kamery nebo televizory, ale je to také užitečné zařízení, se kterým můžete hrát Youtube videa nebo písničky, můžete zkontrolovat své recepty ...

Google Nest Hub má sedmipalcová dotyková obrazovka, Bluetooth 5, je kompatibilní s robot, iOS, gumák, Windows a Chromebook a má integrovaného asistenta Google a Chromeast. Má dva mikrofony a reproduktor s plným rozsahem.

Druhou „mini“ generací inteligentních reproduktorů Google je Nest Mini, která má jeden z nejatraktivnějších designů na trhu a lze ji držet nejen na povrchu, ale lze ji zavěsit i na zeď. Je malý a vejde se kdekoli, vysoká pouze 42 milimetrů a průměr 98 milimetrů. Nemá obrazovku, ale LED světla nahoře jsou vždy schopna zjistit stav reproduktoru. Kromě toho umožňuje vypnout mikrofon tlačítkem na jeho spodní straně. Má tři mikrofony s dlouhým dosahem a 360stupňový prostorový zvuk.

Echo Flex

Kromě klasických chytrých reproduktorů má Amazon Echo Flex. to je cenově dostupná varianta ale ne mluvčí. Za méně než 30 EUR je to zařízení, které vám umožní mít Alexu v jakékoli místnosti a v úplném pohodlí. Jedná se o zástrčku, kterou můžete pohybovat po místnostech nebo po domě a která vám umožňuje ovládat všechna vaše zařízení pomocí hlasu, ať už jde o inteligentní žárovky nebo termostaty. Kromě toho má integrovaný port USB s kterým můžete přidat další příslušenství a má pohodlné noční světlo, takže se můžete probudit, kdykoli budete chtít, aniž byste zapnuli všechna světla v domě. Je to jedna z nejkompletnějších a nejdostupnějších možností, kompatibilní s externími reproduktory s 3.5 portem nebo technologií Bluetooth.

Amazon Echo Flex Kupte si to £ 29.99

Echo Zobrazit 2

Echo Show 2 je jedním z nejkompletnějších inteligentních reproduktorů na trhu a kromě mikrofonů také obsahuje 10palcovou obrazovku s HD rozlišení. Je kompatibilní se všemi druhy aplikací, jako je RTVE nebo Amazon Prime Video takže jej můžete použít nejen k žádání věcí, ale také ke sledování seriálů, čtení zpráv nebo ovládání všeho kolem vás. Má to přední kamera pro videohovory a přední mikrofony. Jeho cílem je samozřejmě zaručit vaše soukromí a umožňuje vám deaktivovat mikrofony a kameru stisknutím tlačítka. Pokud hledáte moderní chytrý reproduktor s obrazovkou, je to jedna z nejlepších možností.

Amazon Echo Dot

Může to být jeden z těch, které jste viděli vícekrát. Echo Dot od Amazonu má tři generace, je to gadget s vyváženou cenou kolem 55 eur a má velké množství dovedností nebo aplikací, ke kterým máte přístup. Ovládejte žárovky nebo poslouchat hudbu na Spotify nebo Amazon Prime Music, ale také vám umožní vzít si lístky Renfe, číst zprávy, posílat zprávy komukoli chcete nebo nastavíte alarmy a časovače. Pokud nevíte, kde začít, pokud si nejste jisti, že budete mít doma inteligentního reproduktoru, může být Echo Dot jedním z nejlepších, které můžete koupit, než vsadíte na něco složitějšího nebo úplnějšího. A budete mít kvalitní zařízení a zápas.

Amazon Echo Dot Kupte si to £ 46.99

Apple HomePod je jedním z nejlepších inteligentních reproduktorů, máte-li vysoký rozpočet a chcete vysokou kvalitu zvuku. Pracuje se Siri a Apple Music a můžete ji připojit k vašemu mobilní i tablet iOS nebo iPadOS ovládat všechno. Prostorový zvuk a kvalita a možnost poslechu stanic všeho druhu, kompletní katalog hudební služby nebo streamování nebo také kontrola počasí nebo ovládání příslušenství pro domácí automatizaci. Pokud jste fanouškem Apple, Apple HomePod je kolem 300 eur a je dobrým doplňkem pro váš chytrý domov.

Post a Comment